Jedine v Tatrách ľudia zažijú pravé biele Vianoce

Jedine v Tatrách ľudia zažijú pravé biele Vianoce

VYSOKÉ TATRY / Jedným z mála miest, kde bude na Vianoce na sto percent bielo sú Vysoké Tatry. Ukážeme vám, aké sú vianočné sviatky vo vysokohorskom teréne. Majú tam dokonca aj Betlehem, aj keď trochu iný, než na aký sme zvyknutí.

V Tatrách stále pribúda sneh. Všade je pokoj a na turistických chodníkoch stretnete len pár turistov. Je cítiť, že sa už blížia Vianoce. Tým najistejším znakom je už hotový osemnásty Betlehem vedľa Rainerovej chaty. "Tento Betlehem je najväčší v doterajšej histórii, pretože sme mali dostatok snehu. Prišiel ešte v novembri, takže mesiac sme nakladali korpus. No a pred troma dňami som začal vyrezávať figúry a aj tie sa veľmi dobre podarili. Toto je pre mňa najväčší vianočný dar," hovorí chatár v Rainerovej chate Peter Petras. 

Aj na Zamkovského chate vládne pokoj a iné to nie je ani v doline. Tam nepočujete vianočné piesne, nikto vám nenúka skvelý tovar a už vôbec tam neplatia zľavy. Nič nie je umelé. Takú výzdobu ako v Tatrách si nikde nekúpite. Treba sa z tohto miesta tešiť, ale zároveň byť aj opatrný, pretože pribúdajúcou výškou je terén náročnejší. Pri výstupe na Téryho chatu si určite pribaľte nejaké tie hroty na topánky. 

Tento rok to ale Ježiško s darčekmi nebude mať jednoduché. Vietor tam totiž v nárazoch naberá na sile a tak by to malo byť až do nedele, pričom sa ešte aj oteplí. Na Téryho chate si z toho ale nič nerobia. Stromček už stojí, v chate je teplo a aj Štedrú večeru bude komu variť: "Na Vianoce klasicky kapustnica, šalát a buď tam bude rezeň alebo ryba," povedal Braňo Jaduš z Téryho chaty. K tomu garancia, že keď sa pozriete z okna bude bielo. 

Naše Tatry sú jednoducho jedinečné a nenahraditeľné. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

22:00 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT - POROTCOVSKÝ ŠPECIÁL
23:25 REŠTART
00:50 ZÁCHRANÁRI
22:30 Donatella Versace
00:30 Walking Dead VII.
01:45 Najlepšie svetové videá V.
23:05 Kráľovná juhu
00:05 Plastický chirurg z Beverly Hills V.
01:05 POLICAJTI V AKCII
23:10 Príbehy dvoch myší
23:35 Myšiak Anatole
00:00 Krtko
22:20 Red Dog - psí legenda
23:50 V pasti
01:20 Mortal Instruments: Město z kostí