Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Danko chce odvolať šéfa regulačného úradu
Zdielať na

Danko chce odvolať šéfa regulačného úradu

BRATISLAVA / Vypočutie šéfa regulačného úradu Jozefa Holjenčíka inicioval predseda SNS Andrej Danko po tom, čo ľuďom prišli nové výmery a zálohové platby za teplo, ktoré sú extrémne vyššie ako po minulé roky.

Poslanecký klub Slovenskej národnej strany (SNS) chce počuť od šéfa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefa Holjenčíka argumenty, čo ho k zvyšovaniu cien energií viedlo, a prečo takýto postup tajil.

Predseda SNS a parlamentu Andrej Danko zaradil na súčasnú schôdzu parlamentu mimoriadny bod programu, ktorým zaviazal predsedu ÚRSO Holjenčíka, aby na pôde parlamentu zdôvodnil svoje rozhodnutie zvýšiť občanom ceny energií.

Odvolanie

"Chcem, aby pán Holjenčík prišiel do pléna NR SR a aby vysvetlil, ako si dovolil za chrbtom vlády zdvihnúť ľuďom ceny energií. Odmietam divadlo. Urobím všetko pre to, aby nezostal vo funkcii," povedal s tým, že musí nastať zmena zákona o regulácii sieťových odvetví, a to tak, že účastníkom konania bude aj ministerstvo hospodárstva.

Vypočutie šéfa regulačného úradu inicioval predseda SNS Andrej Danko po tom, čo ľuďom prišli nové výmery a zálohové platby za energie, ktoré sú extrémne vyššie ako po minulé roky. K zdraženiu podľa neho prišlo v tichosti, bez vedomia vlády.

"Ak pán Hojlenčík sám do svojho vypočutia na pôde parlamentu neodstúpi, dám zahlasovať o uznesení Národnej rady SR, ktorá ho vyzve, aby tak urobil. Nie je možné aby nám finančníci diktovali podmienky cez štátnych úradníkov a nikto s tým nemohol nič robiť,“ doplnil Danko. Slovenská národná strana je zásadne proti takému zdražovaniu a aj postupu šéfa regulačného úradu.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy