Kamión zachytil cyklistu, leží v nemocnici v kritickom stave

27.04.2016 17:57 Noviny.sk Slovensko

Kamión zachytil cyklistu, leží v nemocnici v kritickom stave

SVIDNÍK / V stredu ráno došlo pri Svidníku k ťažkej dopravnej nehode. Štrridsaťdvaročného cyklistu, ktorý sa ponáhľal do práce, zrazil kamión. Cyklista zrážku prežil, leží v kritickom stave vo svidníckej nemocnici.

Všetko sa to odohralo na rovnej vozovke. Niekoľkotonový nákladiak svojou pravou stranou zachytil cyklistu. "Cyklista išiel a kýval sa. Zavadil o mňa a stalo sa," opisuje vodič kamióna.

Na základe stôp od pneumatík vyšetrovatelia zistili, že vodič zišiel s kamiónom mimo vozovku. To znamená, že pri jazde mohol byť nepozorný a nákladiak strhol späť na vozovku až po zrážke s cyklistom.

Cyklistu zachytil

"Nevedel som, čo sa stalo a ani v spätnom zrkadle som nezaregistroval, že sa cyklista prevrátil," povedal vodič kamióna.

"Vodič sa dostatočne nevenoval premávke motorového vozidla a pravou prednou časťou zachytil cyklistu v smere jeho jazdy," opisuje zástupca riaditeľa OR PZ Ľuboš Jackanin.

Vážne zranenie

Cyklistu po zrážke odhodilo niekoľko metrov od vozovky. To, že stret s kamiónom bol naozaj silný, dokazuje úplne zničený bicykel. Štyridsaťdvaročný Peter bol okamžite prevezený do svidníckej nemocnice.

"Cyklista sa pri nehode vážne zranil. Utrpel ťažké poranenia hrudníka a chrbtice. Vodič kamióna ošetrenie nepotreboval," povedala hovorkyňa FALCK Alena Lacyková-Krčová.

Téme sa venuje redaktor Michal Iľkanin:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ-Michal Iľkanin

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

09:20 Súdna sieň
10:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
12:00 NOVINY O 12:00
09:10 Panelák
10:15 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
11:10 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
09:35 Kosti IV.
10:55 Slnečno, sem-tam vraždy I.
12:00 Dr. Dokonalý
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
09:05 Lagerfeld - důvěrné
10:45 Maggie má plán
12:35 Králové hor