Z chodníkov klzisko. V Bratislave sa dnes na ľade zranilo 62 ľudí

Z chodníkov klzisko. V Bratislave sa dnes na ľade zranilo 62 ľudí

BRATISLAVA / Centrálne príjmy Univerzitnej nemocnice Bratislava v pondelok do 17:00 evidovali 62 zranených, ktorí sa pošmykli na ľade. Jedenásť z nich ostáva v nemocnici.

Až 62 ľudí utrpelo v Bratislave pre ľad zranenia. "Zväčša to boli ľahšie úrazy ako pomliaždeniny, podvrtnutia, tržné rany, pri ktorých stačilo ambulantné ošetrenie. Zo zlomenín dominovali zápästia," informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská s tým, že v nemocnici zostáva jedenásť zranených.

"Dôvodom sú komplikované zlomeniny rúk a nôh, ktoré treba riešiť operačne a úrazy hlavy," hovorí a zdôrazňuje, že medzi zranenými sú ľudia rôzneho veku.

Klzké chodníky

Poľadovica spôsobila problémy chodcom po celom hlavnom meste. O zastávky MHD sa z väčšej časti stará Dopravný podnik Bratislava, zvyšok spravuje bratislavská radnica.

Dopravný podnik Bratislava vykonáva posyp na zastávkach, ktoré má v správe, a to v dĺžke najdlhšieho vozidla MHD pri prvom zásahu. "Pri druhom, tzv. dočisťovaní zastávky sa očistí a posype v dĺžke na dve za sebou stojace vozidlá," vysvetlila hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Adriana Volfová.

Kto je zodpovedný?

V Bratislave je približne 1 400 zastávok a z nich má DPB v správe 1 168. O zvyšok zastávok ako aj o cesty I. a II. triedy, prejazdné úseky ciest či námestia, verejné priestranstvá, lávky, mosty a priechody pre chodcov sa stará bratislavský magistrát. Cesty III. a IV. triedy spravujú mestské časti.

"Informácie o zimnej službe zverejňuje mesto Bratislava na svojej stránke pod názvom Zimná služba aktuálne," informovala hovorkyňa Bratislavy Ivana Skokanová.

Pozrite si reportáž zo zľadovatenej Bratislavy:

Zdroj: noviny.sk s využitím agentúry SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:25 Prvé oddelenie II.
05:50 Noviny TV JOJ
06:35 Doba ľadová 2
05:45 Súdna sieň
06:45 Súdna sieň
08:15 Poliš a bandita 2
05:10 MILÁČIKOVO
05:40 Najkrajšie bývanie I.
06:25 Extrémni žgrloši III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:55 Sedmilhář
08:35 Dvě svatby
10:10 Výlet s mámou