Zatiahnuté
23°
Bratislava
Laura
5.6.2023
Nádejná politička Augustinská (27) šoférovala pod vplyvom alkoholu
Zdielať na

Nádejná politička Augustinská (27) šoférovala pod vplyvom alkoholu

BRATISLAVA / Nádejná politička Ivana Augustinská rozbiehala politickú kariéru, no zastavil ju alkohol. 27 ročná podpredsedníčka mimoparlamentnej strany TIP pri dychovej skúške nafúkala takmer dve promile. Nocovala na policajnej stanici.

Incident sa mal odohrať uprostred noci na čerpacej stanici v Bratislave. Neďaleko stojaci policajti si mladú političku všimli už pri jej príjazde k benzínovej pumpe.

Podľa informácii TV JOJ si v predajni bola kúpiť cigarety. Potom si opäť sadla za volant. Po niekoľkých metroch ju už policajti zadržali. V dychu mala takmer dve promile alkoholu.

"Vec bola riešená v superrýchlom konaní. Po vykonaní všetkých potrebných úkonov bola obvinená umiestnená v cele priebežného zaistenia,"
informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Karina Považanová.

Chcela zmenu

Ivana Augustinská je podľa stránky mimoparlamentnej strany jej druhou predsedníčkou. Navyše kandidátkou na europoslankyňu. Má 27 rokov a za sebou špecializáciu britské a americké štúdiá vyštudované v Košiciach.

Politiku vraj vnímala ako depresívny priestor, v ktorom sa neustále omieľajú tie isté tváre. Vraj aj preto sa ona rozhodla stať súčasťou zmeny. Teraz má však problém.

"Okresný súd Bratislava II odsúdil obvinenú k trestu odňatia slobody vo výmere päť mesiacov s podmienečným odkladom na 18 mesiacov. Zároveň vymeral trest zákazu činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlo na dobu dvoch rokov," informoval hovorca krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Vzdala sa členstva

Mladá politička tak ešte ani poriadne nezačala politickú kariéru a už sa zaradila k už vyslúžilým harcovníkom, ako Peter Ďuračka, Ján Cuper, či Ján Slota, ktorí si rovnako sadli za volant opití.

Mladej političke a podnikateľke do reči príliš nie je. K veci sa vyjadrila písomne. "Veľmi ma to mrzí. Viem, že som urobila obrovskú chybu a uvedomujem si aj to, že moje konanie mohlo mať vážne následky.
Mrzí ma aj to, že ako podpredsedníčka politickej strany TIP by som mala ísť príkladom ostatným. A preto ako podpredsedníčka strany okamžite končím a vzdávam sa aj členstva v strane. Ospravedlňujem sa všetkým a beriem to ako veľkú životnú lekciu,"
vyhlásila.

Najčítanejšie správy