Mikuláš
6.12.2022
Bratislavská hlavná stanica opeknie, pribudne zeleň i lavičky
Zdielať na

Bratislavská hlavná stanica opeknie, pribudne zeleň i lavičky

BRATISLAVA / Hlavná železničná stanica je už roky najhoršou vstupnou bránou do Bratislavy. Neprívetivý priestor však onedlho skrášlia kvety a rastliny. Súkromný partner bratislavskej radnice sa v prvý deň nového školského roka pustí do výsadby zelene na stanici. Pokračuje tak v ďalšom čistení a zveľaďovaní hlavnej stanice, ktoré sa začalo ešte v júni.

Kým sa žiaci budú v utorok vracať do školských lavíc, na bratislavskej hlavnej stanici budú od skorého rána pracovať robotníci. Súkromný partner mesta tu totiž vysadí do kvetináčov a na voľné plochy viac ako päťsto rastlín. Spoločnosť tak urobí na vlastné náklady.

"Okolie hlavnej stanice čistíme celé leto od 21. júna o niečo intenzívnejšie, viac ako 120 hodín prác nad rámec dohody s magistrátom. Systematické čistenie bude v utorok 2. septembra pokračovať výsadbou zelene," informuje hovorkyňa spoločnosti Ester Méraiová.

So skrášlením okolia hlavnej stanice pomôže aj mesto. Osadia tu nové lavičky a odpadkové koše. Pri vlakovej stanici pribudnú nové a moderné lavičky, ktoré sú v západných metropolách hitom. Ak sa osvedčia, pribudnú aj v iných lokalitách.

Do upratovania stanice sa pracovníci súkromnej spoločnosti spolu s dobrovoľníkmi pustili už 21. júna. Odvtedy sa technické služby o poriadok na hlavnej stanici starali pravidelne.

Pozrite si reportáž z veľkého upratovania stanice:

Na spolupráci sa dohodli s bratislavskou radnicou a projekt nazvali Spolu pre čistú stanicu. Za vyše dva mesiace spred stanice vyzbierali 4,5 tony odpadu. Pravidelne čistili aj chodník na autobusovej zastávke od zápachu. Počas upratovania odstránili aj nánosy starých plagátov, vytrhali burinu a odstránili miesta, kde prespávali bezdomovci.

Súvisiace články

Najčítanejšie