Hlavná železničná stanica je rajom špiny

Hlavná železničná stanica je rajom špiny

BRATISLAVA / Hlavná železničná stanica je už roky najhoršou vstupnou bránou do Bratislavy. V sobotu sa do špinavej roboty pustila partia dobrovoľníkov aj s profesionálnou upratovacou čatou, aby dali stanicu do poriadku.

Pracovníci súkromnej spoločnosti spolu s dobrovoľníkmi sa pustili do upratovania bratislavskej Hlavnej stanice. Vyzbierali približne devätnásť ton odpadu a predstaničný priestor vystriekali dezinfekčným roztokom.

Spoločne zbierali odpadky, vytrhávali burinu, orezávali kríky či odstraňovali náletovú zeleň. Upratovacia čata sa pustila aj do odstraňovania starých plagátov pod celým prístreškom pri autobusových zastávkach. Spod pergoly pri Hlavnej stanici tak zmizli niekoľkoročné nánosy starých reklamných plagátov.

Okrem iného pracovníci spolu s dobrovoľníkmi ponatierali stĺpiky i múrik pri stanici a jej okolie zbavovali zápachu. Na priestor okolo stanice počas dňa vystriekali približne deväť kubíkov dezinfekčnej zmesi.

Pozrite si priloženú reportáž zo sobotňajšieho veľkého upratovania:

Reči sa hovoria, chlieb sa je

Upratovanie okolia Hlavnej stanice by nemuselo byť posledným. Primátor Bratislavy Milan Ftáčnik už rokoval s upratovacou firmou a s podobnými akciami chcú pokračovať aj v lete.

Hlavná stanica v Bratislave je už dlho tŕňom v oku obyvateľov mesta. Dlhé roky sa už pritom hovorí o jej rekonštrukcii. O obnovu predstaničného priestoru sa má postarať spoločnosť Transprojekt, ktorá by tu mala do konca roka 2016 vybudovať podzemnú električku, cesty a infraštruktúru.

Spoločnosť zatiaľ zháňa stavebné povolenia, Transprojekt už avizoval, že stavať by mohli začať na jeseň tohto roka. O projekte sa už hovorí veľa rokov, viacerí pochybujú o jeho reálnosti.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

10:20 Cumlikátor
12:30 Nezastaviteľný vlak
14:40 Hľadá sa Dory
10:25 Dobrodruh
12:50 Pomsta Čierneho korzára
15:00 Denník slabocha 2
10:15 EXTRÉMNE PRÍPADY
11:45 EXTRÉMNE PRÍPADY
13:15 POLICAJTI V AKCII
10:50 Volám sa Caillou V.
11:20 Fix a Foxi
11:45 Timothy ide do školy II.
11:15 Zůstaň nablízku
13:05 Ohňostroj lásky
14:45 Příběh Wendella Bakera