Rasizmus v Bratislave. Černocha nevpustili do reštaurácie

14.01.2013 19:30 Noviny.sk Slovensko

Rasizmus v Bratislave. Černocha nevpustili do reštaurácie

Nepredstaviteľný prejav rasizmu zažil otec dvoch malých detí v jednom bratislavskom music bare. So svojimi priateľmi a manželkou sa chceli zabaviť v podniku v centre mesta. Keď prišli ku dverám, zastavil ich SBS-kár a jedinou vetou im vyrazil dych. Do tohto podniku vraj černochov nepúšťajú.

Nechceli ich pustiť do baru

Iyke žije na Slovensku šesť rokov. So svojou slovenskou manželkou má dvoch malých synov. Manželský pár sa chcel počas víkendu zabaviť v bare v centre mesta. S čím ich zastavil SBS-kár pri vchodových dverách, tak to nečakali ani vo sne. "No tak ako chceli sme ísť na diskotéku, normálne ako každý víkend a povedali nám, že ja môžem ísť alebo teda kamaráti môžu ísť, ale že môj manžel nemôže, lebo že je čierny. Takže bol zákaz," uviedla manželka Iykea.

Iyke už nechce žiť na Slovensku...

"Po tomto som povedal mojej manželke, že to pre nás ani pre naše deti nie je dobré žiť v tejto krajine," hovorí Iyke. V podniku sa to údajne nestalo po prvý krát. Ďalšia pani, ktorí sa nám ozvala tvrdí to isté. Jej priateľa, černocha pred časom do tohto podniku taktiež nepustili. Tak ako štyri snedé Španielky, či vyštudovaného lekára, rovnako čiernej pleti. "...Tiež som bola s priateľom, tiež mám priateľa čiernej pleti a tiež tento problém, nechceli nás pustiť dnu," hovorí Helena, návštevníčka baru.

Téme sa venuje reportér Rasťo Striško. INFORMÁCIE ONLINE TU.

Zdroj: ISIFA

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:55 MOJA MAMA VARÍ LEPŠIE AKO TVOJA
19:00 KRIMI
19:30 NOVINY TV JOJ
18:05 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
19:00 Simpsonovci
19:35 Profesionáli
18:30 SÚDNA SIEŇ
19:30 Vtierka Castle
20:30 C.S.I.: Kriminálka Miami
18:30 Agi Bagi
18:40 Badanamu
18:50 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
18:00 Já, Don Giovanni
20:15 96 hodin
21:50 Vždycky jsem chtěl být gangster