Leto sa skončilo. Teplo ešte ostane

Leto sa skončilo. Teplo ešte ostane

S otvorením školských brán sa nám zároveň zabuchli dvere za letom a za všetkým, čo so sebou prinieslo. Druhého septembra sa napríklad už mnohé kúpaliská zatvorili, a to aj napriek tomu, že aj v septembri nás ešte čakajú letné teploty. Zisťovali sme preto, čo všetko sa v septembri skončilo a čo nás ešte čaká.

SATELITNÉ ZÁBERY AKTUÁLNEHO VÝVINU POČASIA NÁJDETE TU.

Rozlúčiť sa môžeme s letnými festivalmi, pomaly aj s dotieravým hmyzom, ale s potením rozhodne nie.

Slniečko nás ešte zohreje

Tento týždeň sa teploty budú totiž šplhať až k 30-tke. "Vo štvrtok príde studený front, ochladí sa, ale aj potom bude pekne. Aj na budúci víkend bude pekné počasie, ale teploty by mali byť na severe asi len 20 a na juhu 25 až 27 stupňov," priblížil meteorológ Peter Jurčovič. Teplo by malo byť do 13. septembra.

Väčšinu kúpalísk zatvorili

Pre niektoré kúpaliská je to však stále slabý dôvod. Zatvorené sú takmer všade. Bez ohľadu na to, či ide o malé, alebo veľké mestá. Ľudia sa tak dokúpali napríklad v Malackách, Trenčíne alebo Rožnave. "Prevádzka kúpalísk je príliš ekonomicky náročná. Teplota klesá v noci a tak ju treba ohrievať," uviedol vedúci bratislavských kúpalísk Ondrej Čeman.

Otvorené zívajú prázdnotou

Aj na tých kúpaliskách, ktoré ostali otvorené, to vyzerá tak, že zamestnanci hrajú s návštevníkmi presilovku. Napríklad v Bratislave, Košiciach alebo Prešove to majú v pláne až do polovice septembra. Pomaly, ale isto, to však aspoň na Slovensku vyzerá tak, že na letné zážitky sa už iba spomína. Odzvonilo tak aj posedeniam na letných terasách, alergiám alebo letným výpredajom.

Chcete mať stále najaktuálnejšie informácie o počasí? Stiahnite si NAJLEPŠIE POČASIE do vášho iPhonu.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: ISIFA/ilustračné

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

14:50 Titanic
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:40 Áno, šéfe USA I.
18:40 Áno, šéfe USA I.
19:30 KINOSÁLA
17:50 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
21:00 Klamári II.
17:50 Rapotáčik 2
18:00 Máša a medveď I.
18:10 Požiarnik Sam IX.
16:25 Diana
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta
20:15 Za hranici