Lipšic a Žitňanská oklamali voličov! Tvrdí to predseda KDH Ján Figeľ

Lipšic a Žitňanská oklamali voličov! Tvrdí to predseda KDH Ján Figeľ

Kresťansko-demokratické hnutie je podľa jej predsedu Jána Figeľa sklamané, že Daniel Lipšic a Jana Žitňanská odišli z KDH bez uvedenia relevantných dôvodov.

Ako povedal Figeľ dnes na tlačovej besede, KDH je sklamané a oklamané, lebo im dalo dôveru na kandidátke a dva mesiace po voľbách odišli. „Voliči KDH sú oklamaní, lebo nepovedal, že keď ho budú krúžkovať, že odíde,“ poznamenal predseda KDH. Upozornil, že Lipšic odišiel mesiac pred snemom, ktorý je priestorom pre novú a lepšiu víziu. Podľa Figeľa odchod dvojice poslancov je pre KDH výzvou. "To nie je o úľave," vyhlásil s tým, že vznikne priestor na tvorivý pokoj na ponuku riešení pre Slovensko.

Figeľa mrzí trieštenie pravice

Predseda KDH uviedol, že Lipšic mu telefonoval v sobotu večer, že sa chce stretnúť pred nedeľňajšou tlačovou besedou, lebo mu chcel oznámiť rozhodnutie. Figeľ bol však ďaleko od Bratislavy. Daniel Lipšic a Jana Žitňanská oznámili odchod z KDH v nedeľu s tým, že sa poslaneckého mandátu nevzdajú. „Ja by som z KDH neodišiel, pretože je to proti vernosti a vytrvalosti. Mandát je spojený so značkou. Ak by som hypoteticky odišiel, ja by som sa mandátu vzdal,“ komentoval ich rozhodnutie Ján Figeľ.

Kresťanskí demokrati sa chcú naďalej správať zodpovedne

KDH malo a má podľa jeho predsedu svoje sny. Ponúkali ich Slovensku a to ich úspešne realizovalo. Prvý bol o slobode a demokracii. Upozornil, že lídri hnutia zápasili o slobodu s komunizmom a mečiarizmom. „Bol to úspešný zápas,“ konštatoval. Druhý sen bol o európskej hviezdičke. „Dnes je Slovensko súčasťou EÚ a NATO,“ povedal. Tretím snom je zodpovedné Slovensko. Aj naďalej budú kresťanskí demokrati aktívni a lídrami v boji s korupciou, ako boli aj v čase pred príchodom Lipšica do hnutia. „KDH bude bojovať za zákonnosť a vymožiteľnosť práva,“ dodal Ján Figeľ.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Lipšic a Žitňanská podľa predsedu KDH Fígeľa oklamali voličov Zdroj: SITA

Zdroj: SITA/noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

16:55 Cumlikátor
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:00 Áno, šéfe! USA V.
19:05 KINOSÁLA
19:25 Profesionáli II.
18:00 Premeny s Khloé Kardashian I.
19:00 Premeny s Khloé Kardashian I.
20:10 Myšlienky vraha II.
18:40 Knihy od Stonožky
18:55 Arthur a Minimojovia
19:20 Rapotáčik 3
18:10 Tygr a sníh
20:15 Já nebo nikdo
21:55 Nečekaná hrozba