Zatiahnuté, zmiešané prehánky
Bratislava
Edmund
1.12.2023
Zeman nedal na rady lekárov, zotavovať sa bude doma
Zdielať na

Zeman nedal na rady lekárov, zotavovať sa bude doma

Archívna reportáž

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) v Prahe vo štvrtok prepustila českého prezidenta Miloša Zemana. Pár hodín po prepustení mal pozitívny test na Covid. V spolupráci s jeho ošetrujúcim lekárom Miroslavom Zavoralom preto rozhodli o prevoze naspäť do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe.

​Prezidenta prepustili vo štvrtok predpoludním. Po prepustení odišiel na zámok v Lánoch, kde mal v piatok vymenovať predsedu strany ODS Petra Fialu za premiéra.

Český prezident mal pár hodín po prepustení z nemocnice pozitívny test na koronavírus. V spolupráci s jeho ošetrujúcim lekárom Miroslavom Zavoralom preto rozhodli o prevoze naspäť do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe za účelom riešenia tejto situácie.

Plánoval vymenovať premiéra

Z nemocnice pritom Zeman odišiel vo štvrtok ráno, aj keď mu lekári odporučili pokračovanie hospitalizácie. Zemana previezli na zámok v Lánoch, kde sa o neho mala starať opatrovateľská služba Senior Home Group. V rámci štandardov poskytovateľa služby prezident popoludní absolvoval test na prítomnosť ochorenia COVID-19 a ten bol pozitívny, oznámil Ovčáček.

Prezidentov program bude počas liečby COVID-19 pozastavený, doplnil hovorca. Zeman v piatok plánoval vymenovať Petra Fialu (ODS) za premiéra a potom si mal pozývať jednotlivých kandidátov na ministrov.

Zemana hospitalizovali 10. októbra pre zhoršenie jeho chronického ochorenia. Pôvodne ležal na klinike intenzívnej medicíny ÚVN a minulý týždeň ho preložili z rehabilitačného oddelenia na lôžko dlhodobej starostlivosti. Prezident nedávno dostal tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu Covid.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy