Jasno
20°
Bratislava
Vratislav
18.6.2024
Strana Hlas rozhodla, kto bude ich novým predsedom
Zdielať na

Strana Hlas rozhodla, kto bude ich novým predsedom

Google News Button Sledovať správy

BRATISLAVA / Novým predsedom strany Hlas-SD bude súčasný minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Informoval o tom web tvnoviny.sk. Oficiálne bude zvolený 1. júna na sneme v Košiciach.

Podľa informácií webu tvnoviny.sk o tom rozhodli na zasadnutí predsedníctva strany. Matúš Šutaj Eštok je okrem ministra aj generálnym manažérom strany Hlas-SD. 

Šutaja Eštoka navrhol predsedníctvu súčasný predseda strany Peter Pellegrini, ktorý sa po zvolení za prezidenta SR postu vzdá na sneme 1. júna v Košiciach. "V týchto ťažkých časoch strana potrebuje energiu a odhodlanie, ktoré Matúš pre mnohých zosobňuje," skonštatoval. Budúci prezident tiež avizoval, že si pozastaví členstvo v strane.

Predsedníctvo zároveň navrhlo doplniť vedenie strany o piateho podpredsedu, za ktorého odporučilo člena predsedníctva a ministra školstva Tomáša Druckera. Potvrdilo tiež, že na základe výsledkov parlamentných volieb a koaličnej zmluvy nesie Hlas-SD zodpovednosť za obsadenie funkcie predsedu Národnej rady SR. Trvá na nominácii Richarda Rašiho.

Atentát na predsedu vlády označilo predsedníctvo Hlasu-SD za atentát na demokraciu. Volá po zmiernení napätia v spoločnosti a skončení vedomého šírenia nenávisti. Deklarovalo, že strana v tomto ťažkom období ostáva stabilizujúcou politickou silou na Slovensku a stabilným členom vládnej koalície. "Od svojho vzniku odmieta nenávistnú konfrontáciu a bude naďalej svojou politikou prispievať k upokojeniu spoločnosti," dodala hovorkyňa.

​Správu budeme aktualizovať

Súvisiace články

Najčítanejšie správy