Ministerka Saková: Chcem vrátiť stratenú dôveru polícii

Ministerka Saková: Chcem vrátiť stratenú dôveru polícii

BRATISLAVA / Prezident Andrej Kiska vymenoval vo štvrtok Denisu Sakovú za ministerku vnútra. Po jej vymenovaní sa postavila pred novinárov a uviedla, že sa bude snažiť prinavrátiť stratenú dôveru policajnému zboru.

Nová ministerka vnútra Denisa Saková uviedla, že sa vo svojej funkcii bude snažiť prinavrátiť dôveru, ktorá teraz polícii chýba. "Mám niekoľko tipov, niekoľko osôb. Rada by som sa s nimi stretla osobe, rada by som spoznala ich vízie, smerovania  a ich stratégie. Ako budú napĺňať ich úlohy, ktoré budú mať v rámci policajného zboru a na základe toho uskutočním užší výber. Prídem sa poradiť, citlivo a zodpovedne zvážime výber kandidáta," dodala Saková. 

"Dohodli sme sa, že budem osobne dohliadať a rozhodovať s ňou pri výbere nového policajného prezidenta, ktorý dočasne povedie policajný zbor. Je dôležité a kľúčové, aby ministerka vybrala meno, ktoré nebude vzbudzovať pochybnosti, že polícia bude riadená profesionálom a nebude riadená človekom, ktorý je napojený na nejakú politickú stranu alebo záujmovú skupinu," povedal premiér Peter Pellegrini s tým, že ho Saková ubezpečila, že bude takto postupovať. Pellegrini jej ponúkol svoju pomoc a podporu. 

K vymenovaniu Denisy Sakovej sa na tlačovom brífingu vyjadril predseda Hnutia OĽaNO Igor Matovič a jeho kolega Gábor Grendel. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green