Oblačno
22°
Bratislava
Iľja
20.7.2024
V častiach Slovenska stále hrozia povodne. Kde platia výstrahy druhého stupňa?
Zdielať na

V častiach Slovenska stále hrozia povodne. Kde platia výstrahy druhého stupňa?

BRATISLAVA / Na hornom Záhorí v okresoch Skalica a Senica trvá výstraha pred povodňou. Pre okres Skalica vydal Slovenský hydrometeorologický ústav do 14.00 h výstrahu druhého stupňa.

"Vzhľadom na spadnuté zrážky v českom povodí Moravy očakávame na jej slovenskom úseku výrazný vzostup vodnej hladiny," vysvetlili hydrológovia. Vývoj situácie budú priebežne aktualizovať.

SHMÚ

​Podrobný rozpis nájdete tu.

Súvisiace články

Prečo počasie na Noviny.sk

Najlepšie počasie je už od roku 2009 vašim najlepším sprievodcom vo svete počasia. Prináša servis naplnený aktuálnymi informáciami a aktuálnymi predpoveďami. Kompletný servis začína presným popisom aktuálnej situácie a vysvetlením jej najbližšieho vývoja. Samozrejmosťou je predpoveď počasia pre najbližšiu noc a najbližší deň, ktorá je rozdelená na tri regióny v rámci Slovenska a v rámci nich sa sústredí na významné regionálne centrá. Pre cestovaniachtivých je tu predpoveď počasia pre susedné štáty. A pre tých, čo si radi robia dlhšie plány, je tu predpoveď na 7 dní. Radi oddychujete? Aj pre Vás máme informácie o možnostiach oddychu na lyžiach (v zime) alebo pri mori (v lete).

Všetky predpovede a informácie o počasí sú založené na pravidelne aktualizovaných dátach z meteorologickej staničnej siete a so siete dištančných meraní – meteorologických radarov a meteorologických satelitov. Náhľad do budúcnosti umožňujú špičkové meteorologické modely vylepšované tímom odborníkov so zreteľom spresňovať predpovede práve pre územie Slovenska. A všetky tieto informácie sú spracované a sprostredkované skúsenými moderátormi – profesionálnymi meteorológmi.

A prečo je Najlepšie počasie to najlepšie? Pretože Vám ponúka ideálnu kombináciu vždy aktuálnych informácií, presných predpovedí, prehľadnej grafiky a profesionálneho, a pritom ľudského a bezprostredného, prístupu moderátorov. A preto je to nielen najlepšie, ale aj najobľúbenejšie počasie. Ďakujeme Vám.