Oblačno
22°
Bratislava
Iľja
20.7.2024
Pozor na horúčavy! SHMÚ vydalo výstrahy prvého a druhého stupňa
Zdielať na

Pozor na horúčavy! SHMÚ vydalo výstrahy prvého a druhého stupňa

Zdroj: isifa

BRATISLAVA / Teploty na západe a juhu Slovenska môžu v sobotu dosiahnuť až 33 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na svojom webe.

Výstraha prvého stupňa platí od 14.00 do 19.00 h pre celý Bratislavský kraj. Vzťahuje sa tiež na okresy Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa v Nitrianskom kraji, Dunajská Streda, Skalica, Galanta a Senica v Trnavskom kraji a Krupina, Veľký Krtíš v Banskobystrickom kraji. 

SHMÚ

SHMÚ

Vysoké teploty sa očakávajú aj v nedeľu (30. 6.). Výstrahy prvého a druhého stupňa sú predbežne vydané pre takmer celé Slovensko s výnimkou Prešovského a Žilinského kraja.

SHMÚ

SHMÚ

​Podrobný rozpis si môžete pozrieť tu.

Prečo počasie na Noviny.sk

Najlepšie počasie je už od roku 2009 vašim najlepším sprievodcom vo svete počasia. Prináša servis naplnený aktuálnymi informáciami a aktuálnymi predpoveďami. Kompletný servis začína presným popisom aktuálnej situácie a vysvetlením jej najbližšieho vývoja. Samozrejmosťou je predpoveď počasia pre najbližšiu noc a najbližší deň, ktorá je rozdelená na tri regióny v rámci Slovenska a v rámci nich sa sústredí na významné regionálne centrá. Pre cestovaniachtivých je tu predpoveď počasia pre susedné štáty. A pre tých, čo si radi robia dlhšie plány, je tu predpoveď na 7 dní. Radi oddychujete? Aj pre Vás máme informácie o možnostiach oddychu na lyžiach (v zime) alebo pri mori (v lete).

Všetky predpovede a informácie o počasí sú založené na pravidelne aktualizovaných dátach z meteorologickej staničnej siete a so siete dištančných meraní – meteorologických radarov a meteorologických satelitov. Náhľad do budúcnosti umožňujú špičkové meteorologické modely vylepšované tímom odborníkov so zreteľom spresňovať predpovede práve pre územie Slovenska. A všetky tieto informácie sú spracované a sprostredkované skúsenými moderátormi – profesionálnymi meteorológmi.

A prečo je Najlepšie počasie to najlepšie? Pretože Vám ponúka ideálnu kombináciu vždy aktuálnych informácií, presných predpovedí, prehľadnej grafiky a profesionálneho, a pritom ľudského a bezprostredného, prístupu moderátorov. A preto je to nielen najlepšie, ale aj najobľúbenejšie počasie. Ďakujeme Vám.