Oblačno
22°
Bratislava
Iľja
20.7.2024
SHMÚ vydáva výstrahy: Slovensko čakajú búrky a povodne
Zdielať na

SHMÚ vydáva výstrahy: Slovensko čakajú búrky a povodne

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Na celom území Slovenska treba počas štvrtka (27.6.) počítať s búrkami. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tejto súvislosti výstrahy prvého stupňa. V niektorých okresoch východného Slovenska tiež platia výstrahy prvého a druhého stupňa pred povodňami. SHMÚ o tom informuje na svojom webe.

Vyskytnúť sa môžu aj krúpy

Prvý stupeň výstrah pred búrkami platí na celom území predbežne do 20.00 h. SHMÚ upozorňuje, že sa môžu vyskytnúť búrky spojené s prudkým lejakom s intenzitou dvadsať až tridsať milimetrov za tridsať minút, krúpami a s nárazovým vetrom, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu. Zároveň pre okresy Spišská Nová Ves a Gelnica platí druhý stupeň výstrahy pred prívalovými povodňami. Prvý stupeň je vydaný pre okresy Levoča, Sabinov a Prešov.

SHMÚ

​Podrobný rozpis si môžete pozrieť tu.

SHMÚ

​Výstrahy budú platiť aj v piatok (27.6.)

SHMÚ

SHMÚ

Súvisiace články

Prečo počasie na Noviny.sk

Najlepšie počasie je už od roku 2009 vašim najlepším sprievodcom vo svete počasia. Prináša servis naplnený aktuálnymi informáciami a aktuálnymi predpoveďami. Kompletný servis začína presným popisom aktuálnej situácie a vysvetlením jej najbližšieho vývoja. Samozrejmosťou je predpoveď počasia pre najbližšiu noc a najbližší deň, ktorá je rozdelená na tri regióny v rámci Slovenska a v rámci nich sa sústredí na významné regionálne centrá. Pre cestovaniachtivých je tu predpoveď počasia pre susedné štáty. A pre tých, čo si radi robia dlhšie plány, je tu predpoveď na 7 dní. Radi oddychujete? Aj pre Vás máme informácie o možnostiach oddychu na lyžiach (v zime) alebo pri mori (v lete).

Všetky predpovede a informácie o počasí sú založené na pravidelne aktualizovaných dátach z meteorologickej staničnej siete a so siete dištančných meraní – meteorologických radarov a meteorologických satelitov. Náhľad do budúcnosti umožňujú špičkové meteorologické modely vylepšované tímom odborníkov so zreteľom spresňovať predpovede práve pre územie Slovenska. A všetky tieto informácie sú spracované a sprostredkované skúsenými moderátormi – profesionálnymi meteorológmi.

A prečo je Najlepšie počasie to najlepšie? Pretože Vám ponúka ideálnu kombináciu vždy aktuálnych informácií, presných predpovedí, prehľadnej grafiky a profesionálneho, a pritom ľudského a bezprostredného, prístupu moderátorov. A preto je to nielen najlepšie, ale aj najobľúbenejšie počasie. Ďakujeme Vám.