Prokurátor sa počas tlačovej konferencie postrelil!

Prokurátor sa počas tlačovej konferencie postrelil!

Vojenský prokurátor sa strelil do hlavy! Tlačovú konferenciu, na ktorej obhajoval vyšetrovanie úniku informácií, náhle prerušil a strelil sa do hlavy.

Oznámila to televízia poľská TVN24, ktorej reportér bol na tejto tlačovke. Prokurátor počas konferencie poprosil médiá o krátku prestávku. V tom sa ozval výstrel. Novinári našli prokurátora ležať v kaluže krvi. Mikolaj Przybyl bol okamžite prevezený do nemocnice. "Jeho stav je stabilizovaný a jeho život nie je v ohrození," uviedol riaditeľ nemocnice v Poznani. 

Právo na odpočúvanie

Vojenský prokurátor obhajoval vojenské vyšetrovanie úniku informácii z havárie lietadla, pri ktorej pred dvoma rokmi zahynul poľský prezident Kaczynský. Počas svojej krátkej tlačovej konferencie Pryzbyl povedal, že vojenská prokuratúra v Poznani mala právo žiadať záznamy telefonických rozhovorov novinárov, ktorá spravodajsky pokrývali prezidentský leteckú haváriu.

Vojenský prokurátor na stretnutí s reportérmi namietal voči plánom, aby boli vojenskí prokurátori presunutí pod civilnú správu. Povedal, že sa zúčastnili na mnohých vyšetrovaniach organizovaného zločinu v armáde. Zároveň poprel tvrdenia médií, že pri vyšetrovaní havárie prezidentského lietadla z roku 2010 v Rusku porušili zákon. Pri tomto leteckom nešťastí zahynul prezident Lech Kaczynski a 95 ľudí, ktorí s ním cestovali.

Poľský prezident Bronislaw Komorowski vyjadril nad Przybylovým pokusom o samovraždu "obavy" a požiadal šéfa národného bezpečnostného úradu, aby situáciu pozorne monitoroval.

Zdroj: reuters

Zdroj: noviny.sk/TASR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:10 Valerian a mesto tisícich planét
16:20 GURMÁNI ULICE
16:55 NA CHALUPE
15:25 INKOGNITO
16:40 Notting Hill
19:30 ŽREBOVANIE
16:00 Doktori I.
16:55 Doktori I.
17:55 Columbo I.- VIII.
16:00 Krtko
16:35 No, počkaj!
16:45 Hanička a Murko pre najmenších
15:15 Red Dog - psí legenda
17:05 Ve stínu slávy
18:40 Hvězda na střední