Prokurátor sa počas tlačovej konferencie postrelil!

Prokurátor sa počas tlačovej konferencie postrelil!

Vojenský prokurátor sa strelil do hlavy! Tlačovú konferenciu, na ktorej obhajoval vyšetrovanie úniku informácií, náhle prerušil a strelil sa do hlavy.

Oznámila to televízia poľská TVN24, ktorej reportér bol na tejto tlačovke. Prokurátor počas konferencie poprosil médiá o krátku prestávku. V tom sa ozval výstrel. Novinári našli prokurátora ležať v kaluže krvi. Mikolaj Przybyl bol okamžite prevezený do nemocnice. "Jeho stav je stabilizovaný a jeho život nie je v ohrození," uviedol riaditeľ nemocnice v Poznani. 

Právo na odpočúvanie

Vojenský prokurátor obhajoval vojenské vyšetrovanie úniku informácii z havárie lietadla, pri ktorej pred dvoma rokmi zahynul poľský prezident Kaczynský. Počas svojej krátkej tlačovej konferencie Pryzbyl povedal, že vojenská prokuratúra v Poznani mala právo žiadať záznamy telefonických rozhovorov novinárov, ktorá spravodajsky pokrývali prezidentský leteckú haváriu.

Vojenský prokurátor na stretnutí s reportérmi namietal voči plánom, aby boli vojenskí prokurátori presunutí pod civilnú správu. Povedal, že sa zúčastnili na mnohých vyšetrovaniach organizovaného zločinu v armáde. Zároveň poprel tvrdenia médií, že pri vyšetrovaní havárie prezidentského lietadla z roku 2010 v Rusku porušili zákon. Pri tomto leteckom nešťastí zahynul prezident Lech Kaczynski a 95 ľudí, ktorí s ním cestovali.

Poľský prezident Bronislaw Komorowski vyjadril nad Przybylovým pokusom o samovraždu "obavy" a požiadal šéfa národného bezpečnostného úradu, aby situáciu pozorne monitoroval.

Zdroj: reuters

Zdroj: noviny.sk/TASR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
10:30 BUČKOVCI 3
09:10 Panelák
10:15 C.S.I.: Kriminálka Miami III.
11:15 C.S.I.: Kriminálka Miami III.
08:15 Odsúdené II.
09:50 Kosti IV.
11:05 Slnečno, sem-tam vraždy I.
09:05 Macko Uško
09:20 Bob staviteľ XIII.
09:30 Ruby z dúhy I.
08:20 Barva vítězství
10:45 Moliere
12:55 Nic nás nerozdělí