Traja expolicajti podali na Spišiaka trestné oznámenie

Traja expolicajti podali na Spišiaka trestné oznámenie

Jaroslav Spišiak na adresu troch bývalých policajtov povedal, že keď boli policajtmi, (Karol) Mello bol sústavne na úteku a keď odišli, polícii sa ho podarilo zadržať.

Traja bývalí príslušníci Úradu boja proti organizovanej kriminalite podali trestné oznámenie na prezidenta policajného zboru Jaroslava Spišiaka. Informovala o tom Slovenská televízia v Poludňajších správach. Informáciu potvrdil námestník zastupujúceho generálneho prokurátora Dobroslav Trnka.

Trnka dostal trestné oznámenia

Traja bývalí policajti majú iný názor, preto začali konať. Trnka pre STV potvrdil, že dostal trestné oznámenia na prezidenta policajného zboru od bývalých policajtov a dnes rozhodne, "kto čo bude realizovať a akým spôsobom".

Podľa neho je veľká pravdepodobnosť, že bude začaté trestné stíhanie minimálne vo veci. Bývalí príslušníci ÚBOK-u pracovali na kauze Mello. "Sú to bývalí vedúci predstavitelia ÚBOK-u, je to pán plukovník Ševčík, plukovník Lučanský a podplukovník Mičieta," povedal Trnka.

Spišiak reagovať nebude

Prezident Policajného zboru sa o údajnom trestnom oznámení voči nemu dozvedel až dnes z médií, preto sa podľa vlastných slov nemôže k veci vyjadrovať prostredníctvom médií. "Doposiaľ som nebol vyzvaný k podaniu vysvetlenia ani k výsluchu, a teda moje mediálne vyjadrovanie sa k tejto téme v tejto fáze by sa mohlo považovať za ovplyvňovanie trestného konania, čo v žiadnom prípade nechcem. Všetky svoje argumenty a dokumenty predložím až kompetentným orgánom, ktoré sa touto problematikou budú zaoberať," reagoval Spišiak pre agentúru SITA.

Podľa STV Jaroslavovi Spišiakovi údajne hrozí aj ďalšie trestné stíhanie a to vo veci tzv. mafiánskych zoznamov. Minulý týždeň bratislavský krajský prokurátor zrušil obvinenie voči policajtke, ktorá sa mala o ich únik jedného z takýchto zoznamov postarať.

Spišiak so znakom Slovenskej republiky v pozadí Zdroj: ISIFA

Zdroj: SITA/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 DEDIČSTVO
07:30 Panelák
05:10 Hoď svišťom II.
05:45 POLICAJTI V AKCII
06:45 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:00 Poslední odkaz
06:50 Blbec k večeři
08:55 Vyškolena láskou