Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
OTVORENÁ SPOVEĎ. Smrť našej Kataríny (†30) dáme prešetriť...
Zdielať na

OTVORENÁ SPOVEĎ. Smrť našej Kataríny (†30) dáme prešetriť...

Prípad úmrtia mladej mamičky v Trnave pokračuje. Už sme informovali, že 30-ročná Katarína zomrela po pôrode druhého dieťatka - Matúška. Jej rodina priznáva, že teraz to je veľmi ťažké...

Nemocnica len včera zverejnila strohú informáciu, že sa smrť zdravej ženy zrejme môže pooperačná komplikácia s jej maternicou. Manžel a najbližší príbuzní Katky, ktorá svoje krásne druhé dieťatko videla len pár minút po pôrode, chcú ale vedieť všetko. Aj to, či lekári nezanedbali svoje povinnosti.

Náš reportér Rastislav Striško sa stretol s manželom a švagrom nebohej Kataríny. Rodina zvažuje, či prípad nepostúpi policajným vyšetrovateľom. 

Podľa našich informácií prebehla pitva ešte v piatok. Výsledky z nej už majú v rukách súdni lekári, ktorí majú za úlohu všetky okolnosti okolo pôrodu preskúmať. Raditeľ nemocnice pre tento účel zriadil zvláštnu komisiu.

Isté však je, že Katarína rodila po prvýkrát cisárskym rezom. Tentokrát rodila spontánne. Ak by aj chcela pacientka rodiť prirodzenou cestou, posledné slovo má vždy pôrodník. Musí konať vždy tak, aby neohrozil život a zdravie pacientky.

Do tohto prípadu pravdepodobne vstúpi aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Musí sa preukázať, či lekári konali v súlade so zákonom. Rodina zatiaľ nikoho nechce obviňovať.

Správu budeme priebežne aktualizovať!

Manžel nebohej rodičky z Trnavy

TV JOJ

Súvisiace články

Najčítanejšie správy