Jasno
18°
Bratislava
Vratislav
18.6.2024
Policajti zabili ozbrojeného muža. Chcel podpáliť synagógu
Zdielať na

Policajti zabili ozbrojeného muža. Chcel podpáliť synagógu

Zdroj: SITA

PARÍŽ / Francúzski policajti v piatok (17.5) v meste Rouen na severe krajiny zabili ozbrojeného muža, ktorý chcel podpáliť tamojšiu synagógu, informoval minister vnútra Gérald Darmanin na sociálnej sieti X. TASR o tom píše podľa agentúr AFP a Reuters.

Zdroj blízky vyšetrovaniu prípadu pre agentúru AFP uviedol, že muž sa priblížil s nožom a železnou tyčou v rukách k policajtom. Tí ho následne zastrelili. Privolaným hasičom sa podarilo dostať požiar pod kontrolu.

Tamojší starosta vo svojom príspevku vyhlásil, že toto normandské mesto je "zničené a šokované". Identita a motív útočníka nie sú známe. Len nedávno Paríž na pozadí napätia na Blízkom východe a izraelskej ofenzívy v Pásme Gazy zvýšil stupeň pohotovosti pred útokmi na najvyšší. Vo Francúzsku žije po Izraeli a Spojených štátoch najväčšia židovská komunita, ako aj najväčšia moslimská komunita v Európe.

Na muža bol vydaný príkaz na vyhostenie

Úrady však nemohli toto opatrenie vykonať až do odvolacieho konania, uviedol zdroj blízky vyšetrovaniu. Na útočníka sa toto rozhodnutie vzťahovalo údajne menej ako rok. Nemohli ho však vykonať, pretože podal odvolanie proti tomuto príkazu.   

Súvisiace články

Najčítanejšie správy