Oblačno
18°
Bratislava
Bernard
20.5.2024
Po zrážke s vlakom v Sabinove prišiel o život 72-ročný muž
Zdielať na

Po zrážke s vlakom v Sabinove prišiel o život 72-ročný muž

Zdroj: TV JOJ

SABINOV / Po zrážke s osobným vlakom na železničnej trati Prešov - Lipany, medzi železničnou zastávkou Orkucany a železničnou zastávkou Sabinov prišiel v nedeľu 14. apríla krátko pred polnocou o život 72-ročný muž. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, rušňovodič zbadal muža v koľajisku, no napriek okamžitému použitiu výstražného zvukového znamenia i rýchločinnej brzdy už zrážke nedokázal zabrániť.

"Obhliadajúci lekár konštatoval smrť následkom devastačných poranení nezlučiteľných so životom. Rušňovodič i vlakvedúci neboli pod vplyvom alkoholu," povedala Ligdayová. Doplnila, že v danej veci začali trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Polícia preveruje všetky okolnosti tragickej udalosti.

Ako pre TASR povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Miroslava Knišová, na mieste udalosti zasahovali štyria hasiči zo Sabinova s jedným kusom hasičskej techniky. Osoby, ktoré sa v čase nehody nachádzali vo vlaku, neutrpeli žiadne zranenia.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy