Český kamionista: Slováci mi naozaj zničili život!

Český kamionista: Slováci mi naozaj zničili život!

Pripomína mu to praktiky totalitného režimu. Český kamionista, ktorého slovenská polícia využila pri svojej honbe za veľkými rybami obchodujúcimi s narkotikami vraví, že sa ocitol v strašnej situácii. Myslel si, že ho čaká to najhoršie. Pozrite si otvorenú spoveď vodiča, ktorého kvôli zbabranej policajnej akcii uväznili v tureckej väznici.

Český vodič kamiónu nám porozprával, ako sa bál, že ho na ceste do Turecka niekto zlikviduje! Otvorene o obavách o jeho život prehovoril aj jeho zamestnávateľ.

Nevydarená policajná akcia s kamiónom prevážajúcim do Turecka látku, z ktorej sa dá vyrobiť droga, mala po niekoľkých mesiacoch ďalšie pokračovanie. Akciu tentoraz nikto neprerušil a polícii sa podarilo zadržať troch ľudí.

Polícia na hraničnom priechode v Komárne od pol štvrtej čakala na príchod kamióna s anhydridom. Pôvodný termín príchodu kamióna na hraničný priechod bol stanovený na štvrtú hodinu popoludní. Zadržané vozidlo dorazilo s približne 20 minútovým oneskorením, sprevádzalo ho jedno maďarské policajné auto.

Sedem kontajnerov anhydridu kyseliny octovej naložených na kamióne s bratislavskou značkou totiž zaistili policajti na základe právnej pomoci v Maďarsku. Zástupcovia maďarskej polície odovzdali kamión slovenským policajtom, ktorí ho odviezli na zatiaľ nezistené miesto.

Zaistená kyselina sa používa na úpravu heroínu. Policajti v utorok zadržali dve osoby, ktoré boli do prevozu zapletené. Ide o Slováka a Maďara. V tom istom čase polícia zadržala aj jednu osobu v Čechách."Počas týchto úkonov boli zaistené kontajnery, ktoré prevážali anhydrid kyseliny octovej o váhe asi 6,5 tony,"
informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.

Osoby zadržané na Slovensku obvinili z drogovej trestnej činnosti a ako organizovanej skupine im hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 Neporaziteľný: Návrat kráľa
00:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
02:30 Krimi
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
01:25 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
01:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali
00:05 Vraždy, ktoré šokovali
01:05 Hawaii 5.0 VII.
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:20 Dívka z románu
23:55 Hele Muppete, kdo tady vraždí?
01:20 Vrtěti ženou