Zatiahnuté
Bratislava
Vojtech
23.4.2024
Colníci odhalili nebezpečné sladkosti. Mohli vás zlákať cenou
Zdielať na

Colníci odhalili nebezpečné sladkosti. Mohli vás zlákať cenou

Zdroj: TV JOJ

TRNAVA / Falošné sýtené nápoje, džúsy a cukrovinky Pokémon odhalili ozbrojení príslušníci finančnej správy Colného úradu (CÚ) Trnava pri kontrolách v predajniach v Trnave. Napodobeniny potravín určené pre deti môžu predstavovať vážne zdravotné riziká, upozornila hovorkyňa CÚ Trnava Iveta Zlochová.

"Kontroly na rôznych predajných miestach v rámci Trnavského kraja vykonávali v uplynulých dňoch príslušníci finančnej správy zo staníc Colného úradu Veľký Meder a Senica. Zameriavali sa na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice a predpisov o duševnom vlastníctve na domácom trhu," uviedla.

V predajniach v Trnave našli 84 plechoviek sýtených nealkoholických nápojov s ovocnou príchuťou, 38 džúsov v plastovom obale a 36 balení cukroviniek, u ktorých vzniklo podozrenie z porušenia práva duševného vlastníctva obchodnej značky Nintendo, čo zástupca majiteľa ochrannej známky následne potvrdil. Zároveň súhlasil s ich zničením. 

Varovaním môže byť aj cena

"Osobe, ktorá porušila daný zákon, môže uložiť colný úrad pokutu od 3000 eur do 67 000 eur podľa závažnosti a druhu porušenia. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135 000 eur," doplnila Zlochová s tým, že na výrobu falzifikátov v potravinárskom priemysle sa používajú nekvalitné suroviny alebo rôzne lacné náhrady. "Spotrebiteľ takéto napodobeniny môže rozoznať lákavo nízkou cenou, ale i chuťou, ktorá býva výrazne odlišná od originálnych výrobkov," upozornila.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy