Zatiahnuté
10°
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
Nehoda vlaku a osobného auta. Auto odhodilo do semafora
Zdielať na

Nehoda vlaku a osobného auta. Auto odhodilo do semafora

PREŠOV / Vlaková doprava v úseku Prešov - Drienovská Nová Ves po rannej nehode na priecestí bola obmedzená. Po pár hodinách sa ju poradilo obnoviť. Pre TASR to potvrdili zo Železníc Slovenskej republiky (ŽSR). Polícia informovala, že v prípade nehody začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

Doprava bola prerušená krátko pred 6. hodinou pre zrážku vlaku s autom na priecestí. Nehoda sa podľa ŽSR zaobišla bez zranení. Z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove pre TASR uviedli, že auto mala v Haniske pri Prešove šoférovať 18-ročná vodička. Pri prejazde železničným priecestím, ktoré bolo v tom čase riadené svetelnou signalizáciou, došlo k nárazu osobného vlaku do auta.

"Obaja účastníci boli na mieste podrobení dychovým skúškam, v oboch prípadoch bol výsledok negatívny. Na vlaku a vozidle vznikla škoda vo výške približne 3-tisíc eur," podotkla hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová s tým, že polícia preveruje všetky okolnosti a príčiny nehody.

"Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Slovenskej republiky vyslalo ambulanciu rýchlej zdravotnej pomoci k dopravnej nehode, pri ktorej vlak zasiahol osobný automobil. Zranená bola jedna osoba. Záchranári 18-ročnú ženu s poranením krčnej chrbtice po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice v Prešove," uviedla hovorkyňa OSZZS Petra Klimešová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy