Zatiahnuté
Bratislava
Slavomír
22.4.2024
Mohlo sa to skončiť tragicky. Po hádke žena bodla manžela do hrudníka
Zdielať na

Mohlo sa to skončiť tragicky. Po hádke žena bodla manžela do hrudníka

KOŠICE / K incidentu došlo v utorok 16. januára približne o 2. hodine ráno na Železiarenskej ulici v košickej mestskej časti Šaca. Manželka mala bodnúť muža po hádke nožom do hrudníka. Toho s vážnymi poraneniami previezli do nemocnice.

K hádke došlo v jednom z bytov v košickej mestskej časti Šaca. "Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby SR vyslalo ambulanciu RZP k 28-ročnému mužovi bodnutému nožom. Záchranári ho po prvotnom ošetrení transportovali do nemocnice v Košiciach s otvoreným poranením hrudníka," informovala Alena Krčová, hovorkyňa Operačného strediska ZZS SR.

Podľa susedov išlo o slušný manželský pár s dvoma deťmi. V osudovú noc sa mali muž so ženou hádať a po hádke chytila žena nôž, ktorý mu vrazila do hrudníka. Potom z bytu ušla.

​Po incidente mala nasadnúť do svojho auta a vyraziť mala smerom zo Šace do Košíc, kde po pár kilometroch havarovala. V aute so sebou aj dve malé deti, po zrážke auto otočilo a ostalo stáť. Manžela Rudolfa nechala s bodným poranením v byte. ​Podľa informácií TV JOJ mu pomoc zavolal až sused. "Pacienta s vážnym poranením priviezli nadránom, momentálne je hospitalizovaný na JIS Kliniky úrazovej chirurgie. V súčasnosti je stabilizovanom stave, pri vedomí,"  informovala Monika Krišková, hovorkyňa UNLP Košice.

Podozrivú ženu zadržali a už aj začali trestné stíhanie pre zločin ublíženia na zdraví. "Keďže v tomto prípade išlo o útok na životne dôležitý orgán, vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach, ktorý vykonáva potrebné procesné úkony smerujúce k náležitému objasneniu skutku, prípadne k vzneseniu obvinenia," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy