Jasno
34°
Bratislava
Drahomír
16.7.2024
Chcel odrezať tehotnej priateľke hlavu karbobrúskou. Násilníka hľadajú už pol roka
Zdielať na

Chcel odrezať tehotnej priateľke hlavu karbobrúskou. Násilníka hľadajú už pol roka

KAMIENKA, OKRES HUMENNÉ / Je veľmi nebezpečný a už vyše pol roka mal sedieť za mrežami. Násilník z východného Slovenska je stále na úteku a nikto netuší kto sa stane jeho ďalšou obeťou. Naposledy to bola matka s malým dieťaťom z obce Kamienka, ktorú surovo zbil. Predtým tehotná priateľka, ktorej chcel odrezať hlavu karbobrúskou.

"Nenapadol som nikoho, zmiznite," reagoval násilník pred niekoľkými mesiacmi. Muž si mal už vyše pol roka odpykávať trest za mrežami. Poznajú ho aj policajti v zahraničí, kde skončil na oddelení vyše 20-krát. Peter, ktorý je odsúdený pre viaceré trestné činy, pochádza z obce Kamienka. Jeho agresívne správanie zažili aj miestni obyvatelia na vlastnej koži. Matku s malým dieťaťom surovo zbil, zamkol sa s ňou v dome a kričal, že sa odtiaľ živá nedostane. Žena mala zranenú hlavu a akútnu reakciu na stres.

Ľudia v obci sa boja, že sa vráti

Agresor neskôr v dedine rozbíjal okná na rodinných domoch a demoloval autá. Následne zmizol, no nik netušil, kedy sa môže znova vrátiť a pokračovať. Obec strážili policajti so samopalmi celú noc. "Ľudia sa v Kamienke boja toho psychopata," povedal obyvateľ. V krátkom čase sa ho podarilo vypátrať a obviniť. Súd ho uznal za vinného zo štyroch trestných činov. "Odvolacím súdom bol nariadený výkon uloženého nepodmienečného súhrnného trestu odňatia slobody v trvaní dvoch rokov a štyroch mesiacov a bol vydaný príkaz na dodanie odsúdeného do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody so stredným stupňom stráženia," informovala hovorkyňa súdov v Prešovskom kraji Ivana Petrufová. Rozsudok je právoplatný, muž ale do výkonu trestu nenastúpil. Podľa slov jeho známych a otca by sa mal nachádzať v zahraničí. "Na uvedenú osobu je vydaný príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. Osoba je stále v pátraní a pobyt hľadanej osoby doposiaľ nie je známy," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy