Zatiahnuté
Bratislava
Bohumil, Bohumila
3.3.2024
Vážna nehoda v tuneli Branisko: Zasahovať musel vrtuľník
Zdielať na

Vážna nehoda v tuneli Branisko: Zasahovať musel vrtuľník

TUNEL BRANISKO / Vážna nehoda v piatok 29. septembra na niekoľko hodín uzavrela tunel Branisko. Auto prešlo znenazdajky do protismeru a skončilo sa to čelnou zrážkou. Na pomoc letel aj záchranársky vrtuľník. Vážne zraneného 49-ročného muža previezol do nemocnice.

Na mieste zasahovala polícia a záchranné zložky vrátane leteckých záchranárov z Popradu"Pri čelnej zrážke dvoch vozidiel bolo potrebné 49-ročného vodiča zo zakliesnenej kabíny najskôr vyslobodiť. Nárazom utrpel pomliaždenie hrudníka, hornej končatiny a úraz hlavy. Po poskytnutí primárneho ošetrenia na mieste bol pacient odovzdaný do starostlivosti leteckým záchranárom, ktorí čakali pripravení na ploche pred tunelom," uviedla hovorkyňa Air - Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Polícia SR - Prešovský kraj

Polícia SR - Prešovský kraj

Ako povedala, lekár pacientovi doplnil liečbu a po preložení na palubu vrtuľníka bol v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený do Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v PrešoveAko informuje polícia na sociálnej sieti, vodič osobného auta, ktorý išiel v smere z Popradu do Prešova, prešiel do protismeru a došlo k zrážke. Obaja vodiči utrpeli zranenia. Alkohol u vodičov zistený nebol. Okolnosti, ako aj príčiny vzniku nehody sú predmetom vyšetrovania.

Súvisiace články