Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Prekazili rodinný biznis. Polícia obvinila otca so synom z drogovej trestnej činnosti a vydierania
Zdielať na

Prekazili rodinný biznis. Polícia obvinila otca so synom z drogovej trestnej činnosti a vydierania

Archívna reportáž

TRNAVA / Polícia v rámci akcie Bulbi obvinila dvoch mužov, 48-ročného otca s 23-ročným synom z Trnavy, zo závažnej drogovej trestnej činnosti, dílerstva a zločinu vydierania. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

Ako priblížila, pri domovej prehliadke v jednom z trnavských bytov a tiež v obci Jaslovské Bohunice zaistila polícia podozrivé látky. Neskôr so súhlasom prokurátora prehľadali policajti aj ďalšie dve vozidlá, ktoré mali byť používané pri páchaní trestnej činnosti, a vykonali ďalšie prehliadky bytových a nebytových priestorov. "Zaistené látky pri zákrokoch vyhodnotili experti, ktorí potvrdili, že išlo o niekoľko desiatok dávok mefedronu," uviedla Antalová.

Muži sa mali drogovej trestnej činnosti dopúšťať minimálne od januára 2022 a mefedron mali predávať najmenej piatim konzumentom a ďalšiemu dílerovi. Za obchodovanie s drogami v rámci okresu Trnava im v zmysle zákona môže hroziť trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Do rozhodnutia o väzbe zostávajú obaja v cele policajného zaistenia.

Antalová doplnila, že muži sa zároveň mali vyhrážať viacerým osobám, ktoré svedčili v iných drogových trestných konaniach. "Pod hrozbou, že im dorežú tváre a odrežú hlavy, ich nútili, aby vypovedali podľa ich inštrukcií a požiadaviek. Za takýto trestný čin zákon stanovuje trest odňatia slobody na štyri až desať rokov," doplnila hovorkyňa.  

Pozrite si video zo zásahu:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy