Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Prišiel o celý majetok: Susedom požičal 100-tisíc a prepísal na nich aj dom
Zdielať na

Prišiel o celý majetok: Susedom požičal 100-tisíc a prepísal na nich aj dom

GELNICA / Jozef z Gelnice niekdajším susedom požičal dokopy 100-tisíc eur v hotovosti a navyše na nich prepísal aj dom. Prišiel tak o celý svoj majetok. Hrozilo, že z neho bude bezdomovec, ale našťastie stihli reagovať úrady.

Jozef prepísal dom na rodinu svojich niekdajších susedov ešte začiatkom leta. Keď sa o tom aj o pôžičke dozvedeli jeho ďalší susedia, začali okamžite konať. Snažili sa zachrániť, čo sa dalo. "V deň, keď sme sa to dozvedeli, sme podali trestné oznámenie na obvodnom oddelení v Spišských Vlachoch. Obrovskou mierou sa o to pričinilo mesto. Na druhý deň sme boli na okresnom riaditeľstve kriminálky," uviedol Jozefov sused Ladislav Lukáč.

No keďže ide o veľmi závažný prípad, kde je aj vysoká škoda, celý prípad si už prevzali krajskí kriminalisti z Košíc. "Z dôvodu vecnej a miestnej príslušnosti prevzal prípad krajský vyšetrovateľ, ktorý vo veci vedie trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin podvodu," informovala Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.

Susedom ide najmä o to, aby sa muž nestal bezdomovcom a rodina, ktorej dom prepísal , aby ho z domu nevyhodila. Jozef totiž nemá žiadnych iných príbuzných. Na teraz sa zdá byť tento problém vyriešený. "Začali sme intenzívne komunikovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Boli sme aj v Spišskej Novej Vsi aj v Košiciach. Reagovali promptne. A tak isto súd aj prokuratúra vydali neodkladné opatrenie," uviedol Dušan Tomaško, primátor Gelnice

Na podnet Gelničanovho advokáta zareagoval aj spišskonovoveský Okresný súd. Ten vydal predbežné opatrenie. Noví majitelia domu tak s ním nemôžu narábať. "Nariadil neodkladné opatrenie a uložil žalovanému Igorovi B. povinnosť zdržať sa užívania a nakladania s nehnuteľnosťami. Až do právoplatného skončenia vo veci samej o určenie neplatnosti kúpnej zmluvy. Žalobca súdu hodnoverne preukázal, že k prevodu predmetných nehnuteľností medzi ním a žalovaným došlo za podozrivých okolností, ktoré nasvedčujú reálnu možnosť spáchania trestného činu," informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Anna Pančurová.

Po vydaní tohto neodkladného opatrenia súdu skrsla v Jozefovi veľká nádej. Stále totiž existuje možnosť, že súd uzná kúpnu zmluvu na dom ako neplatnú.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy