Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Odsúdený zo znásilnenia a sexuálneho zneužívania. Ide o pomstu?
Zdielať na

Odsúdený zo znásilnenia a sexuálneho zneužívania. Ide o pomstu?

VÝRAVA (OKR. MEDZILABORCE) / Namiesto vyšetrovania týrania prišla pomsta a označenie manžela za sexuálneho devianta. To sú slová ženy zo severovýchodu Slovenska. Manžel sa dostal do väzby po obvinení zo znásilnenia a sexuálneho zneužívania. Podľa slov manželky ho niekto udal práve preto, lebo poukázali na týranie dieťaťa.

Obvinený muž býval spolu s manželkou a deťmi v dome v obci Výrava v medzilaborskom okrese. Práve odtiaľ ho odviedli policajti.

"Ráno zaklopali, manžel ešte ležal, oni ho z postele brali v slipoch, akoby niekoho zabil," uviedla manželka obvineného Marta Baloghová. Podľa slov manželky 46-ročného Štefana ide o pomstu. V minulosti pracoval v Čechách a aj na strednom Slovensku spolu so synovcom Martinom. Práve ten mal byť svedkom údajného týrania jeho maloletého syna. Skutok nahlásil.

"Trestné oznámenie bolo obvodným oddelením Policajného zboru v Medzilaborciach po jeho prijatí odstúpené vecne a miestne príslušnému OKP Zvolen," informovala Jana Ligdayová, hovorkyňa KR PZ v Prešove. A tu sa príbeh začal zamotávať. Po nahlásení týrania sa spustila lavína ďalších procesov. Výsledkom bolo, že vyšetrovaniu čelia strýko so synovcom. V prípade 46-ročného Štefana ide o sexuálne motivované skutky.

"Ževraj to bolo opakované znásilňovanie. To nie je pravda, svojho manžela poznám," dodala manželka obvineného. "Ja som tam bola vždy s ňou, otec ani nemal ako jej niečo spraviť," komentovala Klaudia Baloghová, dcéra obvineného. 

Po zadržaní sa už muž na slobodu nedostal. Skončil za mrežami vyšetrovacej väzby. "Súd obvineného Š. B. ponechal vo väzbe z dôvodu tzv. útekovej, ako aj tzv. preventívnej väzby," avizovala hovorkyňa súdov v Banskej Bystrici Nina Uhrovičová. Súd vidí obavu, že by muž mohol pokračovať v páchaní trestnej činnosti. S poškodenou sa nám spojiť nepodarilo. Rodina údajného sexuálneho agresora je zúfalá. Veria v jeho nevinu a nevedia mu pomôcť. Hovoria, že namiesto vyšetrovania týrania maloletého je v base nevinne ich otec a manžel.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy