Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Žena tvrdí, že otec jej detí ju chcel znásilniť. Matke na pomoc pribehla dcéra
Zdielať na

Žena tvrdí, že otec jej detí ju chcel znásilniť. Matke na pomoc pribehla dcéra

HORNÝ ZEMPLÍN / Tvrdí, že otec ich detí ju chcel znásilniť. Zachránila ju dcéra, ktorá počula jej volanie o pomoc. Prípadom údajného sexuálneho násilníka sa zaoberajú súdy na východe Slovenska. Hoci mu hrozí väzenie, poškodená žena ho napriek traume, ktorú prežila, v base vidieť nechce.

Zachránila ju dcéra. Keď počula, že mama volá o pomoc, pribehla a pred otcom ju bránila. "Ten človek mi v noci vyliezol na balkón. Vyhrážal sa, že ma zabije, ja sa ho neskutočne bojím. Zakazoval mi chodiť vonku s deťmi, zakazoval mi vychádzať z bytu," uviedla poškodená.

Prokurátor muža pôvodne obžaloval zo sexuálneho násilia. Výsledkom dokazovania na súde bolo, že súd právnu kvalifikáciu skutku zmenil. Muža síce uznali za vinného, no z iného trestného činu.

A to z obmedzovania osobnej slobody. Dostal trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu 40 mesiacov. Voči tomu sa ale odvolala prokurátorka. Muž trest nekomentoval, no poškodenej žene sa po tomto verdikte uľavilo. A to hlavne z dôvodu, že sa deti báli, aby ich otec neskončil v base. "Odkedy nepije, tak je normálny. Samozrejme, že sa k nemu tešia. Už ma nekontaktuje, ani telefonicky, ani za mnou nechodí, úplne je to v pohode," opísala poškodená.

Po odvolaní prokurátorky vo veci konal Krajský súd v Prešove. Výsledkom bolo, že prípad sa vrátiť naspäť do Humenného. Senát videl viaceré okolnosti, ktoré treba napraviť. "Krajský súd v Prešove konštatoval, že pre dosiahnutie objektívneho rozhodnutia bolo potrebné ešte dopočuť poškodenú a obžalovaného, keďže tento v konaní pred súdom vypočutý nebol a boli len prečítané jeho výpovede z prípravného konania," uviedla Anna Kolářová, zastupujúca hovorkyňa Krajského súdu v Prešove.

Hoci jedno pojednávanie v Humennom už prebehlo, skončilo bez výsledku. Proces je odročený na október. Ani obžalovaný, ani poškodená a ich deti si teda zatiaľ vydýchnuť nemôžu. "Na návrh okresného prokurátora a obhajcu bola vyžiadaná správa z psychiatrického liečenia z ÚPSVaR Medzilaborce," doplnila Kolářová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy