Jasno
22°
Bratislava
Arnold
1.10.2023
O život prišli 2 deti. Neprežili zrážku s autom
Zdielať na

O život prišli 2 deti. Neprežili zrážku s autom

ZEMPLÍNSKE KOPČANY / Po zrážke s autom v katastri obce Zemplínske Kopčany v okrese Michalovce prišli o život dve deti. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

​Podľa doterajších zistení vodič (narodený v roku 2003) vozidla značky BMW, ktoré v piatok, 26. mája, okolo 21. hodiny viedol v smere od obce Slavkovce na obec Zemplínske Kopčany, sa počas prechádzania miernej ľavotočivej zákruty pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke a neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, a približne 50 metrov od začiatku obce zrazil 2 chodcov – maloleté osoby (2011, 2008), ktorí pravdepodobne kráčali oproti idúcemu vozidlu. Obe maloleté deti utrpeli pri zrážke zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste dopravnej nehody podľahli.

"Chlapec utrpel ťažké devastačné poranenia s pretrhnutím priedušnice a dievča utrpelo mnohopočetné zlomeniny lebečnej kosti, ktoré boli taktiež nezlučiteľné so životom," informoval obhliadajúci lekár Viliam Knocik.

Vo vozidle sa okrem vodiča nachádzal aj jeho spolujazdec (1985), po dopravnej nehode boli posádkou rýchlej zdravotnej pomoci prevezení do michalovskej nemocnice, obaja utrpeli zranenia - vodič ľahké, spolujazdec ťažké a je v stabilizovanom stave. Počas dokumentovania dopravnej nehody bol vodič podrobený dychovej skúške, tá ale prítomnosť alkoholu v jeho dychu nepotvrdila. Na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok v organizme bol v nemocnici vodičovi aj spolujazdcovi odobratý biologický materiál.

Počas dokumentovania dopravnej nehody, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, bola cesta na nevyhnutne potrebný čas uzavretá. Po ukončení dokumentovania bolo v súvislosti s dopravnou nehodou začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Ako presne k tejto tragédii došlo, prečo život dvoch mladých ľudí vyhasol pod kolesami autami, ale aj bližšie okolnosti, za akých k nej došlo, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy