Skoro jasno
19°
Bratislava
Karolína
3.6.2023
Začalo sa trestné stíhanie: Ide o únik odposluchov v kauze vyšetrovateľov NAKA
Zdielať na

Začalo sa trestné stíhanie: Ide o únik odposluchov v kauze vyšetrovateľov NAKA

Zdroj: TV JOJ

BRATISLAVA / V prípade úniku odposluchov v kauze obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Č. a spol. sa v marci začalo trestné stíhanie. Podozrivým je príslušník Policajného zboru. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava Juraj Chylo.

"Pod dozorom prokurátora Krajskej prokuratúry Bratislava vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v marci roku 2023 začal trestné stíhanie pre prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti podľa paragrafu 353 ods. 1 Trestného zákona, pričom vo veci sú vykonávané procesné úkony smerujúce k objasneniu veci, takzvaných únikov odposluchov v konkrétnej trestnej veci," povedal Chylo.

Ozrejmil, že trestné stíhanie začal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby z dôvodu, že podozrivým z vyzradenia utajovaných skutočností pod stupňom utajenia "Vyhradené" je príslušník Policajného zboru. Príslušníkov NAKA a tiež bývalého dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Sch. obvinili v septembri 2021. Krajský súd v Bratislave ich v októbri 2021 prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy