Jasno
16°
Bratislava
Václav
28.9.2023
Z lásky peklo: Muž partnerku mlátil a ponižoval sedem rokov
Zdielať na

Z lásky peklo: Muž partnerku mlátil a ponižoval sedem rokov

POVAŽSKÁ BYSTRICA / Bil ju, ponižoval, obmedzoval, vysmieval sa jej, žiarlil. Z veľkej lásky sa stalo neznesiteľné peklo, ktoré mladá považsko-bystričanka trpela minimálne 7 rokov. Jej partnera Martina teraz Okresný súd uznal za vinného a poslal za mreže na 7 rokov. Jemu sa ale predstava stratenej slobody nepáči.

Martin partnerku hovorme jej Katka podľa obžaloby roky týral. "On na ňu žiarlil a nemal na to absolútne žiadne dôvody, to bola už chorobná žiarlivosť," povedal otec. "Nemohla vodiť deti do škôlky nemohla mať oblečené legíny, vozil ju do práce aj z práce s odôvodnením aby sa nestretla s nejakým mužom. Obžalovaný z dôvodu žiarlivosti svoju družku bez príčiny a opakovane napádal bil ju po hlave a to najmä vtedy, keď ju obviňoval z nevery," doplnil Roman Tarabus, hovorca Krajského súdu v Trenčíne. 

Katka sa nemohla stretávať s priateľmi ani s rodinou. "Mali sme zakázané len s jeho súhlasom alebo v jeho prítomnosti ináč nie," dodal jej otec. Počas rekonštrukcie fasády Martin prelepil okná, aby na ňu robotníci nevideli, na balkóne nesmela vešať bielizeň. No absurdností za tie roky bolo oveľa viac. "Keď bola tehotná a hospitalizovaná v nemocnici jej nadával, že si na izbu vodí chlapov," vysvetlil Tarabus. 

Katka mala na tele aj modriny. "Na tele po tvári po rukách, poslala mi fotky, samozrejme, ich musela hneď vymazať, lebo jej kontroloval telefón," opísal jej otec. Po rokoch nabrala odvahu a od tyrana ušla aj s deťmi do krízového centra. Pojednávania na súde boli pre citlivosť prípadu neverejné. "Okresný súd v Považskej Bystrici obžalovanému uložil nepodmienečný 7-ročný trest a tiež ambulantné psychiatrické liečenie," ozrejmil Tarabus. 

Martinovi sa verdikt nepáčil. Odvolal sa. Rozsudok nie je právoplatný, rozhodovať tak bude druhostupňový súd.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy