Polojasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
V akcii Cestovateľ zadržali päť osôb, vrátane príslušníka PZ
Zdielať na

V akcii Cestovateľ zadržali päť osôb, vrátane príslušníka PZ

Zdroj: TV JOJ

BRATISLAVA / V rámci akcie Cestovateľ bolo zadržaných päť podozrivých osôb v súvislosti s korupčnou trestnou činnosťou a vybavovaním pobytov pre cudzincov na území Slovenska. Jedna zo zadržaných osôb zastáva riadiacu funkciu na oddelení cudzineckej polície. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu vnútra Zuzana Eliášová.

Priblížila, že medzi zadržanými bol aj rodinný príslušník zadržaného príslušníka Policajného zboru. Vyšetrovateľ vo štvrtok voči nim vzniesol obvinenie z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku. "O väzobnom stíhaní príslušníka Policajného zboru bude ešte v priebehu tohto týždňa rozhodovať sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu," podotkla Eliášová.

Spresnila, že ostatné zadržané osoby boli po vykonaných prvotných procesných úkonoch prepustené na slobodu. Medzi zadržanými boli aj občania krajín mimo Európskej únie. Úrad inšpekčnej služby v spolupráci s ďalšími zložkami Policajného zboru v rámci akcie v stredu (15. 3.) a vo štvrtok (16. 3.) realizovali tri domové prehliadky a tri prehliadky iných priestorov. "V rámci týchto úkonov boli zaistené viaceré dôkazy dôležité pre vedené trestné konanie," uviedla Eliášová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy