Zatiahnuté
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Netradičné ráno pri Košiciach: Budíček im pripravili kukláči
Zdielať na

Netradičné ráno pri Košiciach: Budíček im pripravili kukláči

Zdroj: Polícia SR - Košický kraj

KOŠICE / Netradičné ráno zažili v pondelok 13. februára tri osoby počas policajnej akcie zameranej na zadržanie páchateľov drogovej trestnej činnosti. Popriať dobré ráno im prišli košickí kukláči spolu s kriminalistami z okresu Košice okolie. Súčinnosť počas policajnej akcie poskytol aj Colný úrad Košice a Colný úrad Prešov.

"Počas domovej prehliadky v jednom z rodinných domov v obci Budimír a následne v jednom z bytov v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov policajti zadržali spolu tri osoby a našli rôzne veci, ktoré by mohli mať súvis s drogovou trestnou činnosťou," informovala Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Všetky nájdené veci kriminalistický technik zaistil a boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Všetky tri osoby, konkrétne dvaja muži vo veku 33 a 27 rokov a 21-ročná žena, putovali na príslušné policajné oddelenie. "Po vykonaní potrebných procesných úkonov bola jedna osoba zo zadržania prepustená, zvyšné dve boli umiestnené do cely policajného zaistenia," doplnila Ivanová.

Vykonané procesné úkony potvrdili informácie, ktorými kriminalisti disponovali. Podľa získaných informácií si starší z mužov kupoval metamfetamín a následne ho predával iným osobám v okrese Košice a Košice okolie. Od neho si marihuanu kupovali aj druhý muž a žena, ktorí s týmto tovarom tiež obchodovali v rovnakých okresoch. "Podľa predbežných výsledkov expertízy z časti zaisteného materiálu jeden z dvojice mužov (33) v jednom z rodinných domov v obci Budimír neoprávnene prechovával biely kryštalický materiál s obsahom metamfetamínu (pervitínu), z množstva ktorého by bolo možné vyrobiť niekoľko desiatok bežných dávok drogy. Druhý z mužov spolu so ženou v byte na košickom sídlisku ,Furča‘ po spoločnej dohode neoprávnene prechovávali zelenú sušinu s prítomnosťou účinnej látky rastliny konope (Canabis), z ktorej by bolo možné vyrobiť minimálne takmer sto bežných dávok drogy," informovala hovorkyňa.

​Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie obvinila 33-ročného Imricha zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. 27-ročný Marek a 21-ročná Laura boli obvinení z rovnakého zločinu spáchaného formou spolupáchateľstva. "Za tento skutok si za mrežami v prípade dokázania viny môžu posedieť 20 až 25 rokov. Na mužov policajná vyšetrovateľka zároveň podala podnet na podanie návrhu na vzatie do vyšetrovacej väzby, žena je stíhaná na slobode," uzavrela Ivanová.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy