Zatiahnuté, dažďové prehánky
14°
Bratislava
Vieroslava
30.3.2023
Zlodeji ukradli mužovi mobil a kreditku, potom ho vydierali intímnymi fotkami. Pripravili ho o 20-tisíc eur
Zdielať na

Zlodeji ukradli mužovi mobil a kreditku, potom ho vydierali intímnymi fotkami. Pripravili ho o 20-tisíc eur

ŽAKOVCE / Kežmarskí policajti prekazili vyčíňanie zlodejskej dvojice, ktorá muža z obce Žakovce pripravila o 20-tisíc eur. Kradla v jeho dome a vydierala ho fotkami. 34-ročný Popradčan už sedí vo väzbe. Jeho 15-ročný komplic je stíhaný na slobode.

34-ročný Popradčan kráčal v sprievode policajtov do budovy Okresného súdu Kežmarok. O pár minút si mal vypočuť verdikt, či pôjde, alebo nepôjde do väzby. Muž spolu s 15-ročným Ukrajincom ukradol z rodinného domu v Žakovciach mobil a kreditnú kartu. Veci patrili majiteľovi domu. 

"Kreditnou kartou následne uskutočnili tri úspešné platby na hazardnom portáli v sume takmer 2-tisíc eur. Ďalších dvadsaťšesť platieb bolo neúspešných," informuje prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik. O dva dni Popradčan kontaktoval okradnutého s tým, že má fotky a videá, ktoré ho môžu kompromitovať. Za ich nezverejnenie žiadal 5-tisíc eur. "Zo strachu a obavy o svoj život a ovplyvnenia jeho rodinného života a verejnej mienky mu poškodený peniaze ešte v ten istý deň dal," dodáva Daniel Džobanik. 

Popradčan si opäť zavolal na pomoc 15-ročného chlapca a spolu sa vlámali do rodinného domu. Tentokrát poškodenému ukradli 12-tisíc eur. "Kežmarskí policajti v nasledujúcich dňoch na základe zabezpečených dôkazov zadržali obidvoch podozrivých a následne im aj zniesli obvinenie," povedal Daniel Džobanik. 

Vyšetrovateľ navrhol väzbu, sudkyňa sa s návrhom stotožnila. 34-ročný muž tak zo súdnej siene neodišiel bez pút. "Rozhodnutie Okresného súdu Kežmarok je právoplatné," informuje hovorkyňa Krajského súdu Prešov Ivana Petrufová. Ani 15-ročný chlapec sa nezaobišiel bez trestu. Vyšetrovateľ ho obvinil z troch prečinov - z porušovania domovej slobody, z krádeže a z neoprávneného použitia platobného prostriedku. Je ale stíhaný na slobode. 

Najčítanejšie správy