Jasno
-2°
Bratislava
Dorota
6.2.2023
V nemocniciach a na železničnej stanici v Trnavskom kraji nahlásili bomby, pyrotechnici ich nepotvrdili
Zdielať na
Krimi

V nemocniciach a na železničnej stanici v Trnavskom kraji nahlásili bomby, pyrotechnici ich nepotvrdili

TRNAVA / V Trnavskom kraji niekto na tiesňovú linku 112 nahlásil viacero bômb. Týka sa to nemocnice v Trnave, Galante a polikliniky v Seredi a Trnave. Rovnako aj trnavskej železničnej stanice. Objekty evakuovali. Polícia aktuálne realizuje pyrotechnické prehliadky. TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Evakuované boli desiatky osôb. "Postupne vykonávame pyrotechnické prehliadky," uviedla hovorkyňa s tým, že v Seredi skončila prehliadka s negatívnym výsledkom. Osoba, ktorá bomby nahlásila, volala na tiesňovú linku 112. "Osobu preverujeme. Udalosti boli nahlásená postupne," podotkla hovorkyňa.

O situácii je informované aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR. Jeho hovorkyňa Alena Krčová pre TASR potvrdila, že záchranky do dotknutých nemocníc nevozia pacientov.

Budovu trnavskej nemocnice už policajti prehľadali. Spúšťa tak fungovanie urgentu, potvrdil pre TASR jej hovorca Matej Martovič. "Ideme prejsť ďalšie budovy v rámci areálu," doplnil. Bombová hrozba ovplyvnila aj premávku vlakov. Doprava cez stanicu Trnava je prerušená od 16.21 h, priblížili policajti.

Bombové hrozby sa v Trnavskom kraji nepotvrdili. V nemocnici v Trnave a Galante, poliklinike v Seredi a Trnave a na trnavskej železničnej stanici výbušné zariadenie nenašli. Prípad si prevzal vyšetrovateľ s kriminalistami. Tí na stotožnení muža, ktorý bomby nahlásil, a objasnení jeho motívu pracujú. "Podozrivý je z prečinu šírenia poplašnej správy," uviedla polícia.

Súvisiace články

Najčítanejšie