Jasno
-2°
Bratislava
Dorota
6.2.2023
Ďalšia tragédia v škole: Študent umiestnil bombu pred budovou a sekerou zavraždil okoloidúceho
Zdielať na
Krimi

Ďalšia tragédia v škole: Študent umiestnil bombu pred budovou a sekerou zavraždil okoloidúceho

Archívna reportáž

VYSOKÉ MÝTO / Vraždu muža sekerou vo Vysokom Mýte a uloženie nástražného výbušného systému v Pardubiciach má podľa českých kriminalistov na svedomí 19-ročný študent. Podozrivý sa po vražde otrávil a v nemocnici následne zomrel. Údajne mal zlý prospech a nezapadal do kolektívu.

Oznámenie o uložení bomby prijali policajti v piatok popoludní z SPŠ chemickej v Pardubiciach. V kontajneri bola športová taška s tlakovým hrncom, ku ktorému bol pripevnený elektrický obvod s časovačom. V taške bola aj škatuľa s klincami. Polícia evakuovala 800 ľudí a privolala pyrotechnika. Policajti mali už večer indície, kto mohol bombu umiestniť, no podozrivého sa nedarilo nájsť. Kriminalisti zistili, že 19-ročný študent nezapadal do kolektívu, mal zlý prospech, do školy dochádzal z iného kraja a počas týždňa býval na internáte.

V sobotu ráno dostala polícia informácie o napadnutí vo Vysokom Mýte. Muž podľa svedkov napadol okoloidúceho sekerou a ušiel. Polícia ho našla asi po 18 minútach pol kilometra od miesta útoku so sekerou v ruke."Po zadržaní policajtom povedal, že sa chcel pomstiť okoliu a zabiť viac ľudí. Ďalej tiež povedal, že sa vo Vysokom Mýte vyskytol úplne náhodne a úplne náhodne si vybral aj svoju obeť,“ opísala policajná hovorkyňa Markéta Janovská.

Mladík začal po zadržaní zvracať a priznal sa, že po útoku zjedol jed, ktorý však bližšie nepopísal. Záchranári ho previezli do nemocnice, kde ešte predpoludním zomrel. Kriminalisti následne zistili, že je to ten istý podozrivý ako v Pardubiciach. Podľa riaditeľa krajskej polície Jana Ptáčka nemajú indície, že by mal podozrivý spolupáchateľa alebo že by bol členom nejakej podobne zmýšľajúcej skupiny.

Súvisiace články

Najčítanejšie