Zatiahnuté
11°
Bratislava
Arnold
1.10.2022
Slovenský raper si vypočul tvrdý trest za drogy. V kufri prevážal vlakom marihuanu a kokaín
Zdielať na

Slovenský raper si vypočul tvrdý trest za drogy. V kufri prevážal vlakom marihuanu a kokaín

BRATISLAVA / Pašoval marihuanu a kokaín. Ďalší známy slovenský raper si v stredu 14. septembra vypočul tvrdý verdikt. Juraja Čaba alias Karla zadržali vo vlaku. Pri sebe mal kufor plný drog. Pred súdom sa kajal a vyhlásil, že je vinný.

Rapera Karla zadržali vo vlaku v Kútoch, ktorý smeroval z Prahy do Bratislavy. Colný úrad ho v kupé vyzval, aby im ukázal čo má v kufri. Miesto osobný vecí tam schovával 1,5 kilogramu marihuany a 150 gramov kokaínu. Na čiernom trhu by mala marihuana hodnotu asi 7,5-tisíc eur. Kokaín viac ako dvanásť. Z vlaku si Karla zobrala rovno kriminálka. Vyšetrovateľ ho obvinil z drogovej trestnej činnosti a sudca ho poslal do väzby. Spevák sa v stredu posadil na lavicu obžalovaných.

Pojednávanie trvalo krátko. Raper pred súdom vyhlásil svoju vinu a to, čo sa stalo vraj ľutuje. Sudcovi povedal, že drogy pašoval cez hranice len pre peniaze. Inak sa živí hudbou a predávaním fotoaparátov. Sudcu zároveň žiadal o čo najnižší trest. Hrozilo mu totižto 10 až 15 rokov za mrežami. Prokurátor mu navrhoval 8 rokov a 6 mesiacov vo väznici so stredným stupňom stráženia. Sudca mu nakoniec vymeral sedem rokov.

Hudobníkovi pomohlo, to že doteraz nebol trestaný a viedol bezúhonný život. Prokurátorovi sa ale trest zdal pri nízky. "Vzhľadom najmä na rozsah trestnej činnosti a na to, že sa jedná o takzvané dealerstvo aj vzhľadom na ten samotný rozsah tých zaistených drog, som považoval uložený trest za neprimeraný a bolo podané zo strany prokuratúry odvolanie," povedal prokurátor.

Súvisiace články

Najčítanejšie