Skoro jasno
26°
Bratislava
Jakub
25.7.2024
Obvinení v drogovej kauze Parketár ostanú vo väzbe
Zdielať na

Obvinení v drogovej kauze Parketár ostanú vo väzbe

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Najvyšší súd SR na neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosti obvinených v drogovej kauze známej ako Parketár proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým boli vzatí do väzby. Ako ďalej informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, senát totiž dospel k záveru, že u všetkých obvinených sú dôvody preventívnej väzby dané.

V rámci kauzy Parketár je strihaných 16 osôb pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a predaj pervitínu a kokaínu. Súd vzal do väzby siedmich obvinených pre obavu z pokračovania v trestnej činnosti.

Členovia zločineckej skupiny podľa polície doviezli od roku 2016 na Slovensko z Rakúska 100 kilogramov kokaínu. Ten zabezpečovali od mexicko-rumunského kartelu. Policajti pri júlovej razii proti členom skupiny zaistili okrem troch kíl kokaínu aj pervitín a marihuanu, hotovosť vo výške 300 000 eur, šesť luxusných áut ako aj zlato, šperky a zbrane. Obvineným hrozí v prípade dokázania viny trest 20 až 25 rokov väzenia, prípadne doživotie.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy