Polojasno
20°
Bratislava
Oliver
7.7.2022
Mladík, ktorý brutálne popravil súrodencov a otca, sa na čin dôsledne pripravoval
Zdielať na

Mladík, ktorý brutálne popravil súrodencov a otca, sa na čin dôsledne pripravoval

OLOMOUC / Vyšetrovatelia zverejnili ďalšie desivé informácie v prípade piatkovej trojnásobnej vraždy v českom Kostelci. Z vraždy už obvinili jedného z členov rodiny. Vraj sa ostatným pomstil za to, že ho málo rešpektovali.

"Ten incident bol pre nás šokujúci a zarážajúci. Ani ja sám som sa za celú svoju kariéru nestretol s tak brutálnym a premysleným plánom," povedal šéf kriminálky Jan Lisický. Útočník si všetko starostlivo naplánoval, zaobstaral si dva vojenské nože s čepeľou cez 20 cm. "Mladík sa na čin pripravil. Nože si nabrúsil a pokvapkal ich olejom, aby mali väčšiu účinnosť," uviedol Lisický. 

Prvý na rade bol jeho brat syn. "Chlapec bol zasiahnutý minimálne štyridsiatimi bodnými ranami," povedal Lisický. Smrť brata mu ale nestačila, keď sa sestra vrátila z prechádzky so psom, napadol aj ju. "Bola prítomná rovnaká agresia. Bodal ju hlavne do krku a hrudníka. Potom odtiahol mŕtvolu do kuchyne," povedal. Niekoľko hodín potom čakal aj na to až sa vráti domov jeho otec, toho tiež popravil. "Otec sa pokúsil ujsť. Otočil sa, spravil niekoľko krokov ale páchateľ ho ďalej bodal," uviedol Lisický. 

Ušetril tak len svoju najmladšiu sestričku, ktorú zamkol na záchode, tá jeho besnenie počula, teraz je v rukách psychológov. A dôvod? Žiadne fyzické tresty, ale členovia rodiny sa vraj k nemu nesprávali ako mali. "On uvádzal, že boli vinní a on ich potrestal," povedal. K trom vraždám sa muž priznal, je bezúhonný, olomoucký súd ho poslal do väzby, hrozí mu doživotie

Súvisiace články

Najčítanejšie