Skoro jasno
33°
Bratislava
Leonard
16.8.2022
Tragédia v Plaveckom Štvrtku: 18-ročného mladíka zrazil nákladný vlak
Zdielať na

Tragédia v Plaveckom Štvrtku: 18-ročného mladíka zrazil nákladný vlak

PLAVECKÝ ŠTVRTOK / Tragédia na Záhorí. Študent, ktorý sa vracal zo školy už domov neprišiel. Mladíka na nástupišti pripravil o život vlak. Za všetko môže pravdepodobne jeho nepozornosť. Podľa svedkov sa snažil prebehnúť cez koľajisko na druhú stranu.

19-ročný mladík vystúpil na zastávke v smere z Bratislavy a chcel prebehnúť cez koľajisko na opačnú stranu do dediny. A to aj napriek tomu, že videl pred sebou oproti idúci nákladný vlak. Chýbalo doslova pár sekúnd a centimetrov a obrovská tragédia by sa nestala. "Muž zraneniam na mieste podľahol. Prípadom sa zaoberajú policajti železničnej polície," uviedla hovorkyňa KR PZ Bratislava Silvia Šimková. 

Mladík bol na mieste mŕtvy. Na stanicu okrem záchranárov a policajtov prišli aj jeho príbuzní a kamaráti. Z toho, čo sa stalo boli zdrvení. "Slušný chalan to bol, že aj do školy sa dobre učil. Mladý chalan je to dosť smutné čo sa stalo. Celý život mal pred sebou a nepozornosť malá a čo sa stalo," povedal jeden z mladíkov. 

Podľa miestnych si ľudia cez koľajnice často skracujú cestu a toto nebola prvá tragédia na priecestí. Vlaková doprava bola v úseku obnovená až po šestnástej hodine. "V úseku Zohor - Malacky po druhej vlakovej koľaji so zníženou rýchlosťou okolo miesta udalosti," uviedla hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová. Obmedzená bola aj automobilová doprava. Keďže sa nešťastie stalo blízko priecestia cesta do dediny bola presmerovaná cez okolité obce. Železnice s políciou apelujú na ľudí aby v žiadnom prípade neprechádzali krížom cez koľajnice a neskracovali si takto cestu. 

Súvisiace články

Najčítanejšie