Jasno
25°
Bratislava
Ladislav
27.6.2022
Jeden z najvyťaženejších úsekov na Slovensku je v oboch smeroch uzavretý. Tvoria sa tam kolóny
Zdielať na

Jeden z najvyťaženejších úsekov na Slovensku je v oboch smeroch uzavretý. Tvoria sa tam kolóny

BRATISLAVA / Veľké dopravné obmedzenie v hlavnom meste. Diaľničný tunel Sitina je od piatka, 25.2. večer v oboch smeroch uzavretý. Dôvodom je výmena centrálneho riadiaceho systému. Na obchádzkových trasách sa tvorila kolóny. Polícia vyzýva vodičov, aby boli trpezliví a aby v prípade potreby rešpektovali ich pokyny.

Tunel Sitina patrí medzi najvyťaženejšie úseky na Slovensku. Počas posledného februárového víkendu ale na rozdiel od obchádzkových trás, zíva cestný úsek prázdnotou.


V bežný pracovný deň prejde tunelom približne 60-tisíc áut. Počas víkendu je to možno o 20-tisíc menej, ale aj to je nápor, ktorý sa pri takýchto obmedzeniach prejaví. Situáciu na cestách polícia monitoruje.

"Dochádza k zhusteniu cestnej premávky a k tvorbe kolón na obchádzkovej trase," hovorí hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajné zboru v Bratislave, Jana Šimunková.

Vodiči môžu využiť dve obchádzkové trasy. Prvá sa týka tranzitnej a druhá miestnej dopravy. Na spomínaných trasách sa tvoria od soboty, 26.2. rána kolóny.

"Z toho dôvodu policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave a regulujú dopravu na jednotlivých úsekoch obchádzkovej trasy," uviedla Šimunková.

Zelená na semaforoch svieti o niekoľko sekúnd dlhšie. V prípade potreby môžu vodiči podľa pokynov polície využiť aj bus-pruhy. Za najväčšiu uzáveru tunela od jeho vzniku môže výmena centrálneho riadiaceho systému, ktorý je mimoriadne dôležitý.

"Vďaka centrálnemu riadiacemu systému vieme riadiť všetky technologické prvky, ktoré máme vo vnútri v tuneli. Vieme riadiť osvetlenie, vetranie. Tak isto v prípade požiaru vieme zabezpečiť evakuáciu motoristov," vyhlásila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, Eva Žgravčáková.

Uzávera bude trvať do pondelka, do štvrtej ráno. Ak pôjde všetko podľa plánu, počas rannej špičky by už mal byť plne prejazdný. Informovať o tom bude Národná diaľničná spoločnosť.

Súvisiace články

Najčítanejšie