Zatiahnuté
22°
Bratislava
Urban
25.5.2022
Hrôzostrašný telefonát: Muž zavolal na políciu a priznal sa, že zabil vlastnú matku
Zdielať na

Hrôzostrašný telefonát: Muž zavolal na políciu a priznal sa, že zabil vlastnú matku

BANSKÁ BYSTRICA / V stredu, 19. januára, po 23:00 prijala polícia telefonát od 33-ročného muža z obce Šumiac v Breznianskom okrese, ktorý oznámil, že zabil vlastnú matku. Muž ju napadol po hádke. Žena (53) útok neprežila.

​Ako informuje polícia na sociálnej sieti, na miesto okamžite vyslali všetky potrebné zložky, pričom po príchode na miesto udalosti sa informácia potvrdila. Záchranári už 53-ročnej žene pomôcť nedokázali a mohli iba konštatovať smrť. "Nebohá žena mal na tele viditeľné zranenia v oblasti krku. Na zistenie presnej príčiny jej smrti bola nariadená súdna pitva," popísala polícia s tým, že 33-ročného muža policajti na mieste zadržali.

"Volal mi, zabil som mamu, pod' hore, plakal," povedal mužov kamarát. Útočníka z miesta odviedla polícia, bol pod vplyvom alkoholu a noc strávil v policajnej cele. 

Pozrite si podobný prípad vraždy z roku 2020:

"Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici už začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy, za ktorý v prípade dokázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie," informuje hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica Petra Kováčiková.  

Ľudia v obci sú z tragédie v šoku

Pani Lenka (53) bývala spolu so synom dlhé roky. Podľa miestnych sa pod vraždu podpísal alkohol. "Pohádal sa s mamou a v afekte ju zabil nožom," tvrdí mužov kamarát. "Rozplakala som sa, hneď som sa modlila aj za ňu, aj za Petra," hovorí starostka Šumiac Jarmila Gordanová. 

Súvisiace články

Najčítanejšie