Oblačno
Bratislava
Bohuš
27.1.2022
Slovák v Prahe ukradol obrazy priamo z galérie. Vyniesol ich bežným vchodom
Zdielať na

Slovák v Prahe ukradol obrazy priamo z galérie. Vyniesol ich bežným vchodom

PRAHA / Ďalší Slovák sa predviedol v Prahe. V centre mesta tam vykradol galériu, ale z lupu sa dlho netešil. Zobral obraz v hodnote pol milióna, ale už je v policajnej cele.

​Obrazy sa tisíce eur boli ukradnuté zo sklenenej vitríny. "Neznámy muž sa zatiaľ nezisteným spôsobom dostal do galérie a odniesol si 5 obrazov v celkovej hodnote 2,5 milión českých korún," povedal hovorca polície Richard Hrdina. 

Zlodej s obrazmi vyšiel z galérie a niesol si ich pod pazuchou. V tomto prípade polícia zasiahla rýchlo a už 35-ročný Slovák mieril k výsluchu. "Policajti začali pracovať na povolení k domovej prehliadke," povedal Hrdina. 

Policajti u muža našli obrazy, ktoré ešte nestihol predať. Najväčší z obrazov má hodnotu 270-tisíc českých korún. Pre kriminalistov je Slovák známa firma a tí si dávno mysleli, že je už dávno na Slovensku. "Šetrením sa zistilo, že sa jedná o muža, ktorý bol niekoľkokrát trestaný. Slovák mal navyše zákaz pobytu v Českej republike," uviedol Hrdina. 

Súd schválil návrh a muž, ktorý sa ku krádeži priznal, bude stíhaný väzobne. "Možnosť, že sa takéto veci nájdu býva vždy malá, preto sme veľmi vďační, že sa podarilo obrazy nájsť," uviedol spolumajiteľ galérie Jiří Zdražil. Slovákovi hrozí až 5-ročný trest za mrežami. 

Súvisiace články

Najčítanejšie