Skoro jasno
18°
Bratislava
Beňadik
22.3.2023
Za klince a háčiky v klobásach hrozí mužovi až 5 rokov za mrežami
Zdielať na

Za klince a háčiky v klobásach hrozí mužovi až 5 rokov za mrežami

NOVÉ ZÁMKY / Vyšetrovateľ obvinil muža z Nových Zámkov, ktorý pravdepodobne rozhadzoval v uliciach klobásky s klincami. Doplatil na to labrador Nero, ktorý takmer prišiel o život. Zákon hovorí až o 5-ročnom väzení, ale takéto prípady sa u nás zatiaľ končili len s podmienkou.

Vo februári skončila prechádzka labradora Nera a jeho pána na veterinárnej klinike v Nových Zámkoch. Na ulici, kde sú výlučne rodinné domy, niekto rozsypal viac ako 150 kúskov klobás s napichanými zhruba centimeter dlhými klincami a rybárskymi háčikmi. Polícia začala prípad riešiť ako týranie zvierat.

Po 10 mesiacoch je Nero zdravotne v poriadku. Záchrana jeho života stála takmer 500 euro, ale zostala mu nedôverčivosť voči ľuďom

"Ten pes môže mať nejakú nazvem to psychickú traumu. Bolo vysoké riziko podráždenia, alebo poranenia tráviaceho traktu a pristúpili sme k operácii a chirurgickému zákroku, kde sme Nerovi vybrali tieto cudzie telesá," hovorí veterinár Juraj Šimunek.

"Na základe získaných dôkazov bolo zistené, že tieto návnady porozhadzoval 54 ročný muž z Nových Zámkov," povedala Viktória Borloková, hovorkyňa KR PZ Nitra.

Obvinený muž síce podľa informácií zdroja TV JOJ vinu popiera, ale dôkazy hovoria o niečom inom.

Nie je to ojedinelý prípad na Slovensku. Pred časom podobné návnady rozhadzovala na sídlisku v Dunajskej Strede staršia žena priamo z košíka. Pri čine ju prichytili mestskí policajti.

"Určite by som bola za tie prísnejšie tresty, či tých ľudí otravuje štekot psov, alebo exkrementy, ktoré majitelia nezbierajú, ale to že majiteľ nepozbiera, nie je problém toho psa. Nemyslím, že by mali takto trestať nevinných psov," hovorí Karina Ďurinová z O.Z. Slovenská aliancia ochrancov zvierat.

"Za uvedený skutok mu bolo vznesené obvinenie pre prečin týrania zvierat, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov," hovorí Viktória Borloková.

"Otázne je, ako to ten sudca vyhodnotí, či sa jedná o týranie zvierat, jednalo alebo nejednalo medzi normálnych inteligentných ľudí a do normálnej spoločnosti takéto prípady nepatria," Juraj Šimunek.

Žiaľ podobné neľudské útoky na zvieratá sa opakujú znovu a znovu:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy