Na ulici v Petržalke policajti strieľali. Prenasledovali drogového dílera a kupca

Na ulici v Petržalke policajti strieľali. Prenasledovali drogového dílera a kupca

BRATISLAVA / V bratislavskej Petržalke sa strieľalo. Policajti zasahovali proti jednému z drogových dílerov. Okrem slovného varovania museli použiť aj výstrely. A to na útočiaceho psa.

 Časť Petržalky, v ktorej bolo počuť výstrely, je podľa miestnych ľudí veľmi dobre známa pre predaj drog. Vidia ich tu takmer denne.

"Ja som tu v podnájme, bývam tu rok a tak si to všímam, že tam vedľa drogy predávali," vyjadril sa jeden z miestnych obyvateľov. Policajti jedného z nich zrejme sledovali dlhšiu dobu a vedeli, kedy a aj proti komu zakročiť. Nečakali, že bude mať so sebou psa, s ktorým si tiež budú musieť poradiť. Krátko popoludní sa na jednom z petržalských sídlisk ozval najprv krik a výstrely, potom nasledovala naháňačka medzi narkomanom a kriminalistami.

"Díler bol vonku, prišiel za ním jeden narkoman, predal mu a tam sedeli policajti. Ja som sedel a pil som kávu, oni zakričali, vyzvali niekoľkokrát polícia stojte, ľahnite si na zem. Upozornili ich niekoľkokrát, dvakrát alebo trikrát minimálne a ten pes tam bol na tom mieste, ako leží a spozornel a chcel ísť dopredu a oni vtedy zasiahli," opísal incident miestny obyvateľ. 

"Počas protidrogovej akcie národnej kriminálnej agentúry policajti použili donucovacie prostriedky proti útočiacemu psovi - Staffordovi," informoval hovorca prezídia policajného zboru, Michal Slivka. Psa museli zastreliť a zrejme díler zostal na mieste. Druhý muž sa dal na útek. Policajti ho chytili až o dva bloky ďalej, neďaleko hlavnej cesty. "Ja som reflektovala na tri výstrely s tým, že spoza budovy vybehol chlapec, asi 35-ročný s tým, že policajti, myslím traja ho prenasledovali, normálne štandardne ho spacifikovali a pýtali sa, že kde to má," doplnila opis udalosti obyvateľka. Muž sa nebránil a policajtom mal dať to, čo vytiahol z vrecka. Následne privolali posily. "Zatiaľ, čo jedného policajti previezli na policajnú stanicu, druhý zostal na mieste a kriminalisti s ním robili úkony. Prehľadávali aj jeho auto. 

Pri aute, ktoré malo byť podľa informácií TV JOJ, z jednej z autopožičovní, zotrvali viac ako hodinu. Prehľadali ho úplne celé. Čo všetko počas akcie našli a zaistili, polícia zatiaľ nepovedala.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:30 Top Star
12:50 V siedmom nebi
15:20 S pravdou von
11:55 Profesionáli VIII.
12:55 Naši I.
13:40 Zlato v garáži VI.
11:40 Nákupné maniačky
13:05 Záchranári
13:50 Prvé oddelenie
12:30 Tom a Lili
12:40 Okido II.
12:50 Knihy od Stonožky
11:05 Jak změřit svět
13:20 Bod zlomu
15:20 Příšerky z vesmíru