Jasno
31°
Bratislava
Miloslav
3.7.2022
Ženu polial olejom, sekal do nej a ešte živú ju nechal zomrieť v šachte. Muž však do väzenia nepôjde
Zdielať na

Ženu polial olejom, sekal do nej a ešte živú ju nechal zomrieť v šachte. Muž však do väzenia nepôjde

KOŠICE / Ženu polial olejom, sekal do nej a ešte živú ju nechal zomrieť v šachte. Zohavené telo našli okoloidúci pri prechádzke parkom. Polícia muža, ktorý bol tiež bezdomovcom, vypátrala až po ôsmych mesiacoch. Za násilnú vraždu však muž do väzenia nepôjde.

Najprv ženu niekoľkokrát bodol, porezal a následne ju hodil mŕtvu do šachty. Reč je o 41-ročnom Petrovi z Košíc, ktorý už pozná svoj trest.

Podľa znenia obvinenia mal Peter svoju obeť najprv poliať olejom a podpáliť, keď zistil, že telo nehorí do ruky chytil rezný kotúč z krájača na chlieb, ktorým ženu niekoľkokrát sekol do hlavy, krku a hrudníka. Aj napriek tomu, že sa žena bránila nedokázala muža premôcť. Zuzanu (31) hodil ešte živú do šachty kde na následky zranení zomrela.

"Pomocou lezeckej techniky bolo telo vyzdvihnuté zo šachty. Následne odovzdane polícii a obhliadajúcemu lekárovi," informuje riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Košiciach Tomáš Berzetei. 

Keďže bola žena medzi bezdomovcami málo známa aj pátranie po páchateľovi bolo ťažšie. Polícii sa ho podarilo vypátrať až po viac ako pól roku. "Po vyhodnotení zabezpečených dôkazov a vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Košiciach obvinil z obzvlášť záväzného zločinu vraždy 41-ročného Petra z Košíc," hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová. 

Hneď po zadržaní ho posadili aj do väzenia, v ktorom strávil 10 mesiacov. Po ňom sa však pred súd nepostavil. Znaleckým skúmaním bolo preukázané, že muž je vážne psychicky chorý. "Sudca okresného súdu Košice 2 vyhovel návrhu prokurátora, a uložil Petrovi W. ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou," informuje hovorkyňa košických súdov Anna Pančurová. 

Najviac pravdepodobne je, že muž sa už z liečenia na slobodu nedostane. Po vysadení liekov sa jeho stav zhoršil. V prípade ak by muž nebol chorý hrozilo by mu väzenie až na 20 rokov.

Súvisiace články

Najčítanejšie