Trnavskí fanúšikovia zaútočili na posádku auta: Ich cieľom boli futbalové šály

Trnavskí fanúšikovia zaútočili na posádku auta: Ich cieľom boli futbalové šály

DUNAJSKÁ STREDA / Incident pred zápasom fortuna ligy medzi mužstvami DAC a Trnava sa udial neďaleko policajnej stanice v Dunajskej Strede. Útočníkom išlo o trofej v podobe šálu konkurenčného futbalového klubu. Šestica mužov v kuklách vyskočila z transportéra po tom, ako zastavili osobné auto manželov, v ktorom sa viezol aj ich rodinný priateľ.

"Trojicu domácich fanúšikov prepadla skupina trnavských fanúšikov tým, že zablokoval ich vozidlo so svojim vozidlom, prinútili ich zastaviť. Dvaja z podozrivých osôb potom lúpežne prepadli dvoch poškodených s tým, že po použití fyzického násilia im odcudzili klubové suveníry a ďalší štyria páchatelia pri tom pomáhali aktívne" vysvetľuje situáciu riaditeľ OR PZ Dunajská Streda Peter Both. Najstarší útočníci mali 20 rokov, najmladší len 16.

Najprv začali búchať po kapote auta, potom 51-ročnému vodičovi a jeho 61-ročnému spolujazdcovi doslova vytrhli šály s nápisom DAC. Keď sa spolujazdec bránil, jeden z mladíkov ho dokonca fyzicky napadol. "Za posledné roky sme zaznamenali viacero takýchto incidentov v súvislosti so zápasom DAC a Trnava, dokonca máme spred niekoľkých rokov doteraz neobjasnenú lúpež s podobným scenárom," dodáva Peter Both. 

​Ukradnuté trofeje mali byť vstupenkou do subskupiny ultraprívržencov trnavského klubu. Okradnutí fanúšikovia zalarmovali políciu. "Vyšetrovateľ okresného riaditeľstva vzniesol obvinenie dvom 19-ročným mladíkom z okresu Trnava a Piešťany, za zločin lúpeže, za ktorý v prípade uznania viny hrozí trest odňatia slobody od 3 do 8 rokov. Ďalším štyrom vzniesol obvinenie za prečin krádeže," objasňuje Peter Both. Po zadržaní v radoch obvinených padali aj slzy. Otázne je, či smútili za trofejou, alebo bola ich ľútosť úprimná.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:40 V siedmom nebi
15:10 Inkognito
16:40 Hoď svišťom
14:15 Majstri aukcií I.
14:45 Majstri aukcií I.
15:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
14:10 Prvé oddelenie
14:35 Vražedné čísla I. + II.
15:30 Stratené duše V.
14:30 Zabi nudu! II.
14:35 Tashiho svet
14:50 Bob a Bobek králiky z klobúka
14:15 Věř mi
15:55 E.A. Poe: Podivný experiment
18:05 Černobyl